У Инђији најам виле и до 1.000 евра
ИНЂИЈА: Све више туриста посећује Инђију, а број лежаја се сваке године повећава, док је за смештај у викендици потребно 3.000 динара по особи, у вили за четворо потражују 1.000 евра.
У години пре ковида је у овом сремском месту забележено 6.500 ноћења, док је прошле године тај број прешао 40.000. Како сазнајемо од директора Туристичке организације Инђија Милана Богојевића у години пре епидемије ковида у Инђији је било 250 лежајева, да би тај број сада достигао цифру од 670. У току је изградња нових хотела, те ће у овој години бити доступно још 250 лежаја.
- Инђија бележи и велики број једнодневних излета. Пре је доста посетилаца долазило због аутлета, а сада је то и због Келтског села. Прошле године је забележно више од 25.000 посета Келтском селу – каже Богојевић.
По његовим речима у овој сремској општини је 15.000 викендица, а велики број њених власника је почео да их издаје за смештај туриста.
ИН производи као сувенири
Иницирано је покретање бренда ИН производи, а договорено је да се они пласирају у локалном ланцу маркета ЗАМ д.о.о. Дефинисане су врсте и количине производа, као и локације објеката у којима ће потрошачи убудуће моћи да купе ручно везене врећице за пиће, сетове за венчања и крштења, домаће сокове, џемове, производе од меда и вино.
Пројекат обједињавања понуде локалних производа и њихов пласман под јединственим брендом покренуле су заједно Туристичка организација и Агенција за рурални развој општине Инђија.
- Приватан смештај кошта од 3.000 колико је потребно за преноћиште по особи. Хотелски смештај нуди доручак с преноћиштем за по 5.000 до 7.000 динара па навише. Постоје и виле које нуде преноћиште за двоје за 540 евра, док је у другој за четворо потребно 1.000 евра – каже Богојевић.
На падинама Фрушке горе смештено је 30 винарија. Њих десет подседује и дегустационе сале. Већ три године са близу 300 продатих викендица, Инђија је на првом месту по броју продатих кућа за одмор у Србији, показују подаци Републичког геодетског завода.
У првој половини прошле године у овој сремској општини продато је 87 викендица, а годину дана раније тај број је био 106, док је у години короне овде прометовано 98 некретнина за одмор. Распон цена био је од 2.000 до 200.000 евра колико је плаћена једна вила у општини Инђија током 2020. године.
Туристичка понуда општине Инђија од сада се може упознати и путем андроид апликације „Упознај Инђију”, која се може преузети на Гугл плеј продавници. Поред информација о томе шта могу да виде и раде у општини Инђија, туристи се овде могу упознати и са гастрономском и смештајном понудом општине, као и актуелним манифестацијама.
С. Аничић Илић