Радијски програм на два језика свима доступан
СТАРА ПАЗОВА: Када се пре пола века огласила Аматерска радио станица Војка, коју је са групом ентузијаста основао наставник Петар Радивојевић, била је право чудо.
Те 1967. године, био је то први локални радио у Срему, други у Војводини и међу првима у Србији. До 1975.године Радио Војка је тако функционисала, повећавајући број сати емитовања програма, пружајући сваким даном све већем броју слушалаца информације из општине, музику, па и забаву и хумор, а онда је ушла у Информативни центар Стара Пазова, установу основану зарад информисања грађана старопазовачке општине која је, поред радија имала и лист „Наша реч“ (угашен 1981).
Локални радио је временом повећавао обим програма на српском и словачком језику. Набављана је нова и савременија емисиона и предајна техника, грађени предајници за СТ и УКТ, а од 1978. се радио оглашава као Радио Стара Пазова, 1981. сели се из Војке у Стару Пазову, од 1990. постаје Јавна установа за информисање, а од 2011. са радом почиње и телевизија, иако је РСП експериментални ТВ програм емитовала још у Војки 1978.и у Старој Пазови 80-их година.
Од 1985. године отворен је нови студио и почело је паралелно емитовање два програма, на српском и словачком језику, сваки на по две фреквенције. Програм је непрекидно унапређиван, базиран пре свега на локалној информацији, слушала се и респектовала и похвала и критика уредника и новинара ове куће, а са посебном пажњом су праћени сваког радног дана Дневник, Недељне новости, Спортски преглед понедељком, хумористичко-сатирична емисија Чекићар, а жеље и поздрави су стизали из целог Срема...Осамдесете су донеле и контакт емисије о политичким и комуналним проблемима, дведесетих је кренуо Јутарњи програм, а у новом миленијуму је стартовала и информативна емисија у преподневном термину – Јутарњи преглед. Кренула је и дигитализација. Од неколико ентузијаста предвођених Петром Радивојевићем, првог тонца Живка Инђића, првог запослениог новинара Бранислава Бугарина, Пунише Марковића који је вршио први директни пренос фудбалске утакмице војачког Сремца, током деценија РСП је стигла до 26 запослених, а онда су нови ветрови донели технолошке вишкове, па приватизацију 2015. која је, како истиче садашњи директор РТВ Стара Пазова Милош Лазић ову медијску кућу довела у положај као када се почињало пре пола века.
Свечана академија поводом великог јубилеја биће одржана сутра, 22. јула, управо на дан када је званично почела са радом Радио Војка, за традиционалну Партизанску славу овог сремског села, која се, такође, обележава овог викенда. Уз присуство представника Општине Стара Пазова, институција информисања и културе Србије и Војводине, бројних некадашњих запослених и сарадника ове куће, биће то свечаност каква приличи оваквом јубилеју и богатој историји ове медијске куће.
„Задовољни смо што смо преживели приватизацију и ту нам је и Општина Стара Пазова пружила велику подршку, јер је и став председника Ђорђа Радиновића и његових сарадника био да се не сме дозволити да на прагу 50 година постојања будемо угашени. И даље нам је основно опредељење локална информација из свих области живота, јер поред информативних и других емисија дичимо се најстаријом ауторском емисијом из културе на радију у Србији (Културна димензија) која са наших таласа иде 40 година. Имамо сада 15 запосених, а тражимо и нове сараднике. Сви кажу да је Радио у сенци телевизије, то је као некакав тренд, иако је радио најмобилнији медиј, са мање техничких захтева од ТВ или новина“, истиче директор Лазић.
А. Мали