ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА УЛАЗИ У КИНЕСКЕ УЧИОНИЦЕ Образовни систем се мења од септембра
Кинески образовни систем доживеће значајну промену у септембру, када се у наставни план и програм уводи вештачка интелигенција као обавезна тема у свим фазама образовања, од основних школа до универзитета.
Циљ овог потеза је да се ученици припреме за будуће тржиште рада, али и да се подстакне њихова креативност и иновативност у савременим технологијама. Ученици ће током школовања стицати знања о АИ технологијама, које ће им помоћи не само у каријери, већ и у свакодневном животу.
У основним школама, деца ће се најпре упознавати са основним концептима вештачке интелигенције, док ће се у средњим школама и на универзитетима градиво надограђивати конкретним вештинама као што су кодирање, основе машинског учења и роботика.
Најпре ће се предмет увести на факултетима у Пекингу, где ће студенти имати обавезу да годишње похађају најмање осам часова који се баве вештачком интелигенцијом.
Како преноси Биф, позивајући се на Греек Репортер, студенти ће осим теоријског знања стицати и практичне вештине у раду са АИ технологијама.
Овај корак представља део шире стратегије Кине да се позиционира као глобални лидер у развоју и примени вештачке интелигенције.