У МЈАНМАРУ УХАПШЕН АСТРОЛОГ Најавио нови земљотрес у виралном видеу на ТикТоку и позвао људе да понесу важне ствари
НЕЈПЈИДО: Власти Мјанмара тврде да је земљотрес немогуће предвидети, ухапсиле су астролога Џона Моа због изазивања панике
Мое је објавио своје предвиђање 9. априла, само две недеље након што је земљотрес јачине 7,7 степени Рихтерове скале усмртио 3.500 људи и уништио вековне храмове у овој земљи, преноси BBC.
Ухапшен је у уторак због давања "лажних изјава са намером да изазове панику јавности", саопштило је Министарство информисања Мјанмара.
Мое је упозорио да ће земљотрес "погодити сваки град у Мјанмару" 21. априла, док су стручњаци навели да је земљотресе немогуће предвидети због сложености фактора који су укључени у такве катастрофе.
У видео снимку, који је прегледан више од три милиона пута, Џон Мое је позвао људе да "понесу важне ствари и побегну из зграда током подрхтавања тла".
Он је тврдио да предвиђања прави на основу астрологије и хиромантије.
Ухапшен је током рације у његовом дому у Сагингу, у централном делу Мјанмара.
Танјуг