АМЕРИЧКИ МИНИСТАР ОТВОРЕНО: Повратак на границе које је Украјина имала до 2014. године није могућ
БРИСЕЛ: Повратак на границе које је Украјина имала пре сукоба са Русијом није реалан циљ, рекао је данас амерички министар одбране Пит Хегсет у Бриселу на састанку НАТО министара одбране.
Мирно решавање сукоба у Украјини главни је приоритет за садашњу америчку администрацију на челу са Доналдом Трампом, истакао је Хегсет, преноси агенција Ројтерс.
САД се залажу за то да "крвопролиће у Украјини престане што пре", а предуслов за то је, према његовим речима "реална процена стања на терену".
Вашингтон сматра да је повратак Украјине на њене границе пре 2014. године није могућ, али и да Трампова администрација не види чланство Кијева у НАТО-у, истакао је министар одбране САД.
Он је истакао да амерички председник Доналд Трамп намерава да оконча сукоб између Украјине и Русије и поручио да "гаранцију безбедности Кијеву треба да пруже земље Европе и да САД неће тамо слати своје војнике".
"Постизање трајног мира је највиши приоритет. Министарство одбране САД ће помоћи у постизању тог циља", навео је Хегсет.