МИНИСТАР ИНФОРМИСАЊА БОРИС БРАТИНА: Расписивање конкурса за избор чланова савета РЕМ-а неће решити кризу РТС-а
БЕОГРАД: Министар информисања и телекомуникација у Влади Србије Борис Братина изјавио је вечерас да сматра да расписивање новог конкурса за избор чланова савета РЕМ-а, које је постављено као услов за прекид блокаде РТС-а, неће окончати кризу око јавног сервиса.
"Прво, они који протестују испред РТС-а су заправо на погрешној адреси. Пошто се РЕМ налази на другој адреси од РТС-а, а њих то заправо највише занима, као и многе друге. Уопште ради се о некој врсти борбе за тај РЕМ, јер ту су највредније ствари заправо ови природни ресурси, другим речима, фреквенције које они додељују", истакао је Братина гостујући на ТВ Пинк.
Казао је да је Влада добила писмо од директора РТС-а, у којем пише да новинари немају услове, да раде од куће, како је ситуација тешка, како је програм доведен у питање, али да нигде није наведено због чега.
"Мени се чини да што се РТС-а тиче, они морају унутар себе да изведу како је то некад у социјализму било, идеолошку диференцијацију. Да виде да ли су РТС или су заправо исто што и побуњеници. Кад то буду урадили, онда ћемо бити начисто са тим шта је РТС. Дакле, упрко свему томе, имамо неприхватљив захтев да неко угаси РТС", рекао је Братина.
Оценио је да се на "потерницама" испред јавног сервиса налазе људи који не могу да одлучују, као и да постоје и радници РТС који изнутра блокирају.
"На потерницама се налазе неки случајни људи који такође раде у РТС-у, који нису познати и не могу да одлучују. То је, вероватно, најгори део морала блокадера уопште. Чим погледате логичку структуру случаја, потпуно је јасно да се ово не би догађало да нема људи изнутра који подржавају такву ствар. Само мислим да не смемо да дозволимо да РТС падне у руке блокадера, да неко почне да емитује програм", истакао је Братина.
Нагласио је да је кључно да се сачува РТС као јавни национални сервис.