broken clouds
11°C
26.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ВАЖНО ЈЕ ИНФОРМИСАЊЕ НА СРПСКОМ ЈЕЗИКУ У МАЂАРСКОЈ На помолу сарадња портала „Варош РТВ” са Радио-телевизијом Војводине

21.03.2025. 10:48 10:52
Пише:
Извор:
Дневник
јухас
Фото: Скупштина АПВ/ А. Отош

O наставку и унапређењу информисања на српском језику у Мађарској, председник Скупштине АП Војводине Балинт Јухас разговарао је јуче са главном и одговорном уредницом дневног информативног портала „Варош РТВ” из Будимпеште Дианом Ђурић и представницима српске националне заједнице у Мађарској.

„Варош РТВ” више од пет година путем интернет портала и друштвених мрежа публикује вести и емитује радио и ТВ емисије на српском и мађарском језику, у којима настоји да српску мањинску заједницу у Мађарској приближи актуелним друштвеним и културним дешавањима из Републике Србије, Мађарске и целог региона.

- Партнерски и пријатељски односи између Србије и Мађарске годинама напредују и доносе бенефите грађанима и једне и друге државе. Подршка матичних држава националним заједницама у дијаспори је од изузетне важности и сигуран сам да ће обе државе наставити са оваквом праксом која омогућава очување националног идентитета, културе, традиције, информисања - истакао је Јухас.

Како је оценио, информисање на матерњем језику од виталне је важности и за Мађаре у Војводини, и за Србе у Мађарској, као и за све друге националне заједнице.

Јухас је као важну оценио могућност поновног успостављање сарадње „Варош РТВ” са Радио-телевизијом Војводине, као и са другим медијским установама, институцијама и организацијама у АП Војводини које могу да допринесу и помогну развоју и обогаћивању програма за српску заједницу у Мађарској. 

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар