ПРИБОЈСКА БАЊА, РАФТИНГ ЛИМОМ И ТРАДИЦИОНАЛНА ЈЕЛА Понуда Прибоја мамац за туристе
ПРИБОЈ: Прибојска бања, рафтинг на Лиму и активни одмор изазвали су највеће интересовање посетилаца који су обишли штанд Туристичке организације Прибој на 46. Међународном сајму туризма у Београду.
Прибој се представио богатом понудом, можда и последњи пут као самостални излагач. Штанд је посетила и народна посланица из Прибоја Дијана Радовић, пружајући подршку туристичким радницима овог краја.
Помоћник председника општине Прибој задужен за туризам, Денис Шарак, истакао је да ће Прибојска Бања и овог лета бити међу најпосећенијим дестинацијама у Србији.
– Највеће интересовање било је управо за Прибојску Бању и рафтинг Лимом, али смо посетиоцима представили и целокупну туристичку понуду нашег краја, укључујући и традиционалну гастрономију – рекао је Шарак.
Он је нагласио да ће се у наредном периоду акценат ставити на побољшање маркетиншких активности и едукацију туристичких радника како би се понуда додатно унапредила.
Шарак је такође открио да су у току преговори о поновном придруживању Туристичке организације Прибој Туристичкој регији Западна Србија, чији је Прибој био један од оснивача, али већ дуже време није њен члан.
– Разматрамо удруживање и заједнички наступ на сајмовима, а надамо се да ће Прибој ускоро поново постати део Туристичке регије Западна Србија – закључио је Шарак.
Остаје да се види хоће ли Прибој у будућности наступати самостално или у оквиру регионалне туристичке понуде, али једно је сигурно – потенцијал овог краја препознају и домаћи и страни посетиоци.