ПАЛЕ СЕ ЧАК ДВА МЕТЕОАЛАРМА Стигло упозорење РХМЗ-а на ОПАСНО ВРЕМЕ Температура пада и на -15! Саветује се ОПРЕЗ
За сутрашњи дан, РХМЗ је упалио жути и наранџасти метеоаларм који означава опасно време.
Упозорење се односи на екстремно ниске температуре.
За викенд претежно сунчано, али хладно, у кошавском подручју и ветровито, а током следеће седмице пораст и јутарњих и дневних температура.
Сутра јутро хладно са слабим и умереним, а на југозападу, југу и истоку и јаким мразем. У току дана у већем делу земље сунчано, а само у Тимочкој Крајини умерено облачно. Ветар слаб, у кошавском подручју умерен и јак, а на југу Баната и у доњем Подунављу и са ударима олујне јачине, југоисточни. Најнижа температура од -11 до -3 °Ц, а највиша дневна од 2 до 7 °С.
Сутра (22.02.) на југозападу, југу и истоку Србије, у јутарњим сатима јак мраз, у нижим пределима са вредностима минималне температуре местимично испод -10 °Ц, а на планинама локално и испод -15 °Ц, стоји на сајту РХМЗ.
У току ноћи претежно ведро и веома хладно, а у кошавском подручју југоисточни ветар у појачању.
У недељу (23.02.) јутро хладно са слабим и умереним мразем, а током дана претежно сунчано, у кошавском подручју и ветровито са умереним и јаким југоисточним ветром. Увече и током ноћи (23./24.02.) на западу, а у понедељак (24.02.) и у осталом делу земље пролазно наоблачење понегде са слабом кишом, у брдско планинским пределима са суснежицом и снегом.
Од уторка (25.02.) мало до умерено облачно и суво време уз постепени пораст и јутарњих и дневних температура, а крајем периода (28.02.) ново наоблачење са падавинама.