Сан: Сваки 10. затвореник у Британији је Албанац
ЛОНДОН:Један од 10 затвореника у Великој Британији је Албанац, пише британски Сан и истиче да они већ одавно контролишту тржиште кокаина у овој земљи.
Британско Министарство правде саопштило је, преноси лист, да су Албанци по питању кримнала у Великој Британији надмашили Пољаке када је реч о броју затвореника у тој земљи.
Број Албанаца у британским затворима се готово утростручио у последње четири године и сада их је 475, према поацима из јуна ове године, док их је 2015. било свега 166.
Албанци су најмногобројнији у британским затворима, а следе их Пољаци, затим Румуни и Ирци, као и досељеници с Јамајке, наводи се у саоштењу Министарства правде.
Према писању листа Сан, то повећање броја се догодило након што су у Британији створене организоване криминале групе Албанаца, које су запоселе тамошње тржиште дроге.