moderate rain
16°C
23.04.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Путин: Прво да видимо доказе, па ћемо онда о кривици

03.03.2018. 10:44 10:46
Пише:
Фото: Tanjug (Alexei Nikolsky, Kremlin Pool Photo via AP)

ЊУЈОРК:  Русија мора најпре да изанализира доказе о кривици појединаца оптужених у САД за мешање у председничке изборе 2016 године, а потом ће донети независну одлуку о томе да ли су они криви или нису, рекао је руски председник Владимир Путин у интервјуу америчкој телевизији Ен-Би-Си.

Русија не може да одговори на оптужбе ако оптужени појединци нису прекршили руске законе, истакао је Путин у интервјуу, чији су делови емитовани у петак, преноси данас Тас с.



"Уз све дужно поштовање лично вама (водитељки Мегин Кели) и Конгресу, морате имати људе који су стручни у области права, и то стопроцентно. А високообразовани људи морају да разумеју да ми у Русији не можемо да кривично гонимо људе ако они нису прекршили руски закон", објаснио је руски председник.



Када је водитељка рекла да и она она диплому из области права, Путин је указао да онда она мора да схвати да је потребно упутити званичан упит јавном тужиоцу Руске Федерације.



"Дајте нам документ, упутите нам званичан захтев. То мора да прође кроз званичне канале, а не кроз медије или вику у америчком Конгресу", нагласио је Путин.



Вашингтон оптужује Москву за мешање у председничке изборе у САД 2016, а истраге о наводном мешању тренутно су у току под покровитељством ФБИ, специјализованих комитета за обавештавање у америчком Сенату и Представничком дому, као и особља специјалног тужиоца Роберта Малера.



Амерички председник Доналд Трамп и кључни званичници његове администрације више пута су одбацили наводе о дослуху с руским изасланицима током бурне изборе трке, а и Москва је у више наврата одбацила оптужбе да је тежила да утиче на ток избора у САД.

Пише:
Пошаљите коментар