light snow
1°C
16.02.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

НЕМА МИРА У ЦРВЕНОМ МОРУ Хути ће наставити нападе на бродове који иду ка Израелу

15.01.2024. 14:47 14:54
Пише:
Фото: Youtube printscreen/ CCTV Video News Agency

САНА: Главни преговарач милитантне групе Хути, Мохамед Абдулсалам изјавио је данас да се став те милитантне групе о рату у Гази није променио након америчко-британских удара на Јемен. Он је поручио да ће Хути наставити са нападима на бродове који иду ка Израелу.

"Напади за спречавање израелских бродова или оних који иду ка лукама окупиране Палестине ће се наставити", рекао је Абдулсалам за Ројтерс. Према његовим речима, захтеви групе и даље се односе на прекид израелских напада на Газу и омогућавање да хуманитарна помоћ стигне на север и југ Појаса.

Британски премијер Риши Сунак изјавио је данас даВелика Британија "неће оклевати" да предузме даље мере против Хута како би заштитила британску безбедност у Црвеном мору, преноси Би-Би-Си.

 "Суочили смо се са ескалирајућим низом напада Хута на комерцијалне бродове, укључујући напад на ратни брод Краљевске морнарице", рекао је он и додао да је то "неприхватљиво". Сунак је рекао да је војна акција коју је Велика Британија предузела прошле недеље била "последње средство" дизајнирано да "деескалира тензије у региону" и "врати стабилност". Сунак ће се касније данас обратити посланицима о америчко-британским ударима у Јемену, који су покренути током викенда.

 

Пише:
Пошаљите коментар