11°C
16.09.2024.
117.04
105.4414

АТЛЕТИЧАРИ ВОШЕ НА ВИСИНИ ЗАДАТКА: Шолаја првак Балкана у скоку увис, црвено-бела штафета државним рекордом до злата, Безкорвајниј сребрни

06.07.2024. 21:47 22:28
Извор: Српски атлетски савез

Српска атлетска репрезентација освојила је у суботу 13 медаља на Балканском првенству за млађе јуниоре у Марибору – шест златних, пет сребрних и две бронзане.

Новосадска Војводина имала је осам представника, а до титуле је дошао Вук Шолаја у скоку увис, изједначивши лични рекорд од ове године – 2,07 метара.

Штафета Србије 4x100 м састављена од чланова Воше, такође је освојила злато оборивши државни рекорд. Најбржи на Балкану су Урош Кекић, Алекс Безкорвајниј, Вукашин Ђурић и Лука Томић. Они су штоперицу зауставили на 42,12 секунди и тако надмашили prеthodni рекорд Србије од 42,52 секунде од септембра прошле године када је у националном тиму трчао Вук Шолаја.

Алекс Безкорвајниј је такмичење завршио са две медаље пошто је у скоку удаљ резултатом 7,28 метара освојио сребро.

Вукашин Ђурић је на путу до петог места у трци на 110 метара преко препона срушио свој државни рекорд јер је још у квалификацијама на циљ стигао за 14,10 секунди (у финалу 14,11), а prеthodni од 14,17 је поставио 15. јуна у Краљеву.

Филип Станковић је био пети на 400 м (49,21), као и Данка Кртинић у бацању диска (42,22 м). Урош Кекић је заузео шесту позицију на 100 м (10,94), Лука Томић је био 11. у скоку удаљ (5,46 м), а Лазар Анџић 13. у бацању кладива (40,74 м).

У склопу припрема за предстојеће ЕП у Банској Бистрици организована је трка на 400 м с препонама, ван конкуренције за Балканијаду, у којој је Небојша Илић победио најбољим резултатом сезоне – 54,29 секунди, иако услови због јаког ветра нису били добри за ову дисциплину.

Мина Мијатовић из Борца с Клисе трку на 100 метара завршила је на осмом месту (13,78).

Остали прваци Балкана су Тара Вучковић (Црвена звезда Београд) у трци на 800 м (2:06,89), Алдин Ћатовић (Нови Пазар) на 1500 м (3:52,31), Мина Амиџић (Топ џамп Београд) у бацању кладива (62,06 м) и Ива Бежановић (Сирмијум Сремска Митровица) у скоку увис (1,76 м).

Сребрне медаље узели су Сергеј Костић (Хајдук маратон тим Кула) на 3000 м (8:54,91), Лена Зорић (Маратон Сомбор) на 800 м (2:10,41), Марија Нишић (Топ џамп) у троскоку (12,85 м), Милица Глоговац (Црвена звезда) у скоку удаљ (6,05 м), а бронзане Александра Труфиновић (Рума) у бацању кугле (15,00 м) и штафета 4x100 метара у којој су трчале Теодора Голубовић (Тријумф кидс Београд), Стела Ћук (Топ џамп), Уна Јовановић (Банат Зрењанин) и Николина Јеремић (Темпо Шабац) резултатом 47,14 секунди.

У конкуренцији 11 земаља, Србија је на другом месту са 13 медаља (6-5-2), исто колико је освојила и Словенија, која има једно злато више од наше селекције, два сребра и четири бронзе.