117.0275
107.7403

Европа куп: Србија боља од Грчке

16.02.2018. 19:18 19:19

Ватерполо репрезентација Србије савладала је Грчку 12:10 (2:2, 4:0, 2:4, 4:4), у другом колу квалификација за Европа куп.

Ово је друга победа изабраника Дејана Савића на турниру, након што су јуче убедљиво савладали Малту 17:3.

Србија је забележила важну победу против одличних Грка и тако обезбедила одлазак на завршни турнир.

Прва четвртина одиграна је у јаком темпу, скоро без измена шест минута. Било је одличних одбрана на обе стране а Србија је повела преко Јакшића са играчем више. Изједначио је прецизним ударцем Генидунас. Пијетловић је два пута обезбедио играча више, а Србија је погодила три пута оквир гола. Грци су у последњем минуту добили други пут играча више.

Тајм аут селектора Влахоса резултирао је голом Фунтулиса за вођство 2:1.Одмах је вратио Мандић резултат у егал.

Србија је другу четвртину одиграла без грешке. Одбрана са Митровићем била је беспрекорна, потпуно је умртвила грчки напад, и више пута освојила лопту. Рашовић и Ћук су срединиом четвртине погодили за 4:2 а у последњем минуту голови Пијетловића и Рашовића за великих 6:2.

Први напад донео је погодак Филиповића али су Грци са играчем више два пута били прецизни. Други пут када је однос играча  био 5 према 4. Савић је затражио тајм аут да би вратио мир у екипу на половини четвртине. Грци су трећи пут добили играча више за тајм аут Влахоса. Реализација и трећи пут, било је 7:5 на 3,29 до последње четвртине. Пост је прекинуо одлични Ћук (2,03 до краја). Грци су ушли у серију са играчем више, стопостотан учинак из четири прилике и гол Фунтилиса за 8:6. Србија је само два пута имала играча више. Последњи напад је био наше селекције али је Пијетловићу у идеалној ситуацији испала лопта па је разлика пред последњи део била само два гола у односу на 7:2 после гола Филиповића почетком треће четвртине.

Први играч више у завршној четвртини резултирао је голом Виктора Рашовића (9:6). Грци са играчем више нису шутнули али су до краја напада погодили мрежу Пијетловића преко Генидунаса. Пијетловић је постигао гол на одлично додавање Виктора Рашовића. Одбране су попустиле, Коломвос је био стрелац, а Србија је имала поново два гола предности на пет минута до краја. Одлични Душко Пијетловић је поново обезбедио играча више а Ћук погодио за 11:8. Одлично је Пијетловић реаговао на зицер Грка али је у наредном нападу са играчем мање био немоћан пред Фунтулисем 11:9 (2,41), Мурикис је смањио на 11:10 и потпуно увео утакмицу у нервозну завршницу. Србија је добила играча више и Мандић је решио дилеме 49 секунди пре краја. Ривал је 37 секунди пре краја добио играча више. Ништа се није догодило, и Србија је славила 12:10.

У суботу Србија игра од 10.30 са Холандијом и у 19 са Хрватском. И пораз од гола је довољан за прво место али то ће бити само меч престижа.

Србија - Грчка 12:10 (2:2, 4:0, 2:4,4:4)

СПЛИТ:  Базен Пољуд, гледалаца: 200, судије: Александреску (Румунија), Маријаш (Мађарска). Играч више: Србија 11 (6), Грчка 12 ( 6).

СРБИЈА: Г.Пијетловић, Мандић 2, В.Рашовић 2, Ранђеловић, Ћук 3, Д.Пијетловић 2, Убовић, Стојановић, Јакшић 1, Филиповић 1, Драшовић, С.Рашовић 1, Б.Митровић.

ГРЧКА: Флегас, Генидунас 2, Скумпакис 1, Дервишис, Фунтулис 3, Капотис 1, Понтикас, Аргиропулос 1, Мурикис 1, Коломвос 1, Гунас, Влахопулос, Зердевас.