НОВАК ЂОКОВИЋ ПОСЛЕ ШОКАНТНОГ ПОРАЗА: "Ствари су дефинитивно другачије за мене"
Новак Ђоковић прокоментарисао је шокантну елиминацију са Индијан Велса, пише Б92.
Бољи од њега већ у другом колу био је Холанђанин Ботик ван де Зандсхулп.
"Ствари су дефинитивно другачије за мене у последњих неколико година. Мучим се да играм на жељеном нивоу. Ту и тамо имам неколико добрих турнир, али је већином велики изазов. Велика је борба. То је тренутно шта јесте. Ништа не може да вам припреми за овакав моменат. Морате да искусите и да пробате да се изборите у најбољем могућем светлу", рекао је Ђоковић.
Новак је остао загонетан на питање о могућем физичком проблему.
"Увек се нешто дешава, али не желим да причам о томе. Нема изговора за лошу представу данас. Изгледа је то био само један лош дан на послу за мене".
Деловало је да ће после другог освојеног сета да све преокрене.
"Прва три, четири гема трећег сета су била тесна. Имао сам својих шанси, али сам ужасно грешио. Када погледам овај меч, видим јасније шта бих могао да урадим боље. Он је играо неке сјајне поене на брејк лоптама, али сам себе стављао у позиције у које не бих смео да будем", изјавио је Ђоковић.
Ђоковића сада чека наступ у Мајамију.