18°C
13.10.2024.
117.0333
106.997

ЗАВРШЕНА 63. БИЦИКЛИСТИЧКА ТРКА КРОЗ СРБИЈУ: Холанђанин Велинг победник, Станковић најбољи српски представник

13.10.2024. 15:36 15:40
biciklizam

Бициклиста из Холандије Квинтен Велинг (екипа Велерплог Грот, Амстердам) победник је 63. Трке кроз Србију која је после три етапе у недељу завршена у Пожаревцу.

Након освојене прве етапе од Сомбора до Новог Сада Велинг је задржао жуту мајицу и са највећим пехаром заслужено отишао са једног од најстаријих спортских догађаја у нашој земљи.

Најбоље пласирани српски бициклиста је Марко Станковић, који је заузео седмо место у генералном пласману.

– Срећан сам због победе. Ово је велики успех у оваквој конкуренцији и до њега сам дошао уз велику подршку тима. Србија је  дивна земља и надам се да ћу имати прилику да опет овде возим – рекао је Велинг.

Плаву мајицу за најбољег на пролазним циљевима освојио је Словенац Матиц Жумер (Сава Крањ), зелена за најбољег по бодовима припала је Адаму Гросу из репрезентације Словачке, док је белу као најбољи млади возач узео Јака Маролт из Словеније (Сава Крањ).

Грос је био најбољи у спринту и победио је у трећој етапи дугој 141,6 км која је у недељу вожена од Зрењанина до Пожаревца. Најбољи наш возач у овој етапи био је Вељко Стојнић на петом месту.

– Честитам победнику Велингу и свим возачима на жестоком надметању на сваком километру. Хвала Покрајинској влади која нас је  на челу са Мајом Гојковић подржала, компанији „Форд” и свима који су допринелии да се одржи ова трка – истакао је председник Бициклистичког савеза Србије Душан Гојић.

На трци је учествовало 16 екипа са 96 такмичара из 20 земаља. Након прве етапе Сомбор - Нови Сад, друга је вожена од Новог Сада до Зрењанина и њу је освојио српски бициклиста Михајло Столић, а последња је била Зрењанин - Пожаревац.

К. Б.

Извор:
Дневник
(ФОТО, ВИДЕО) ХОЛАНЂАНИНУ ВЕЛИНГУ ЖУТА МАЈИЦА НА ТРЦИ КРОЗ СРБИЈУ: Бициклисти протутњали првом етапом од Сомбора до Новог Сада

ПРВА ЕТАПА

biciklizam

11.10.2024. 16:53 17:19
(ФОТО, ВИДЕО) МИХАЈЛО СТОЛИЋ ПОБЕДНИК ДРУГЕ ЕТАПЕ ТРКЕ КРОЗ СРБИЈУ: Сомборац сјајан у спринту у Зрењанину