105.2585

СВЕТ ЈОЈ СЕ КЛАЊА Ангелина Топић је светска шампионка!

01.09.2024. 07:02 10:16
Извор: Youtube Printscreen

Ангелина Топић је постала светска јуниорска првакиња у скоку увис, победивши своје противнице у финалу Светској јуниорског првенства у атлетици, у Лими, главном граду Перуа.

Она је успела да прескочи висину од 191 центиметара, што је далеко испод њеног личног рекорда од 198 центиметара, али је било довољно за прво место и сјајан је знак опоравка.

Ангелина није ни прескакала прву висину (1.75), а затим је без проблема 1.80, па 1.84 и 1.87 метара.

Мучила се на 1.89, прескочила је тек из трећег покушаја, али је зато поново из прве прескочила лествицу постављену на 1.91 и то јој је донело злато.

Друго место је заузела Аустралијанка Изобел Луисон-Ро, која је успела да оствари свој најбољи резултат у каријери од 189 центиметара.

"Носио те ћалац на раменима – хвала Богу"

Ангелина Топић постала је јуниорска првакиња света само неколико седмица након што је због повреде пропустила финале ОИ у Паризу, што је био разлог да се огласи Драгутин Топић, њен отац и тренер.

"Носио те ћалац на раменима... И данас је. До победничког постоља. Не знам шта да напишем, шта да изговорим, осим Богу хвала", написао је Топић на Инстаграму.

Кармен Брус је заузела треће место, прескочивши 189 центиметара. Ове три атлетичарке су остале последње у борби за медаљу, али наша Ангелина је била најбоља.

Ово је прво злато за Ангелину у јуниорској селекцији, а prеthodno је у селекцији испод 20 година узела бронзу у Колумбији.

Ово је прво Ангелинино такмичење после тешке повреде у  квалификацијама на Олимпијским играма у Паризу пре само два месеца.

Наталија Грујић заузела је 15. место у трци на 1.500 метара  у Лими. На истој дистанци Алдин Ћатовић био је девети, док је у троскоку Теодора Боберић заузела такође девето место.

Наталија је имала најслабије време у финалу, трку је завршила у времену 4:30.22. Златом се окитила Етиопљанка Шарон Бере која је истрчала 1.500 метара за 4:16.64. Сребро је отишло у Канаду, Ракел Форсит је трку завршила за 4:17.94. Немица Јоланда Калбис освојила је бронзу у времену 4:19.34.

Теодора Боберић заузела је девето место у троскоку. Боберић је заустављена већ након прве серије, скочила је 13.02 метара, недовољно да настави такмичење.

Алдин Ћатовић заузео је девето место у трци на 1.500 метара. Ћатовић је трку завршио у времену 3:44.85 што је његово лично најбоље време. Злато је освојио Етиопљанин Абдиса Фајиса (3:40.51), сребро је припало Аустралијанци Камерону Мајерсу (3:40.60), док се бронзом окитио Шпанац Алекс Пинтадо (3:41.03).

ПРЕСКОЧИЛА 1,83 МЕТРА Српска атлетичарка Ангелина Топић у финалу јуниорског Светског првенства у Лими

29.08.2024. 21:42 21:43
ДОБРЕ ВЕСТИ: Ангелина Топић напада злато на јуниорском Светском првенству

24.08.2024. 15:37 15:41