16°C
19.09.2024.
117.0602
105.2321

ЛЕПЕ ВЕСТИ ИЗ ПЕРУА! ЛУКА БОШКОВИЋ ОСВОЈИО СРЕБРО у скоку удаљ на Светском првенству за јуниоре

31.08.2024. 09:52 09:55
Извор: Лука Бошковић, фото: САС

Српски атлетичар Лука Бошковић освојио је сребрну медаљу на Светском првенству за јуниоре у Лими у Перуу.

Он је у финалу скока удаљ постигао фантастичан резултат од 7.93 метра. Овај сјајни резултат забележио је у другој серији, чиме је до четврте серије држао водећу позицију у финалу. Бошковић је тако Србији донео прву медаљу са планетарног шампионата из Перуа.

Бошковић је током финала остварио укупно пет исправних скокова: 7.31 м, 7.93 м, 7.82 м, 7.62 м, и 7.56 м, док је у последњем скоку преступио. Његов скок од 7.93 метра у другој серији чинило се да ће бити довољан за златну медаљу, али је у четвртој серији Роко Фаркаш из Хрватске забележио изванредан скок од 8.17 метара, преузевши прво место тако је осигурао злато. Треће место и бронзану медаљу освојио је Мејсон Мекгродериз из Аустралије са скоком од 7.80 метара.

Г. М.

ДОМИНАЦИЈА СРПСКЕ АТЛЕТИКЕ: Топићева осигурала финале Светског јуниорског првенства

29.08.2024. 17:45 20:30