108.1434

АДРИАНА ВИЛАГОШ ПРОГЛАШЕНА ЗА ЗВЕЗДУ У УСПОНУ на Европском конгресу атлетике у Скопљу

26.10.2024. 22:04 22:08
vilagos

Српска атлетичарка Адриана Вилагош наставила је да пише историју, освојивши престижно признање "Звезда у успону" на Европском конгресу  одржаном у Скопљу.

Ова титула долази као круна изузетне сезоне и потврда њених невероватних успеха на међународној сцени.

Адриана се овим признањем придружила својој колегиници Ангелини Топић, која је прошле године понела исту награду, чиме је Србија још једном показала да је расадник талентованих младих атлетичара. Њен изузетан напредак и резултати у бацању копља ставили су је на мапу најбољих европских спортиста у њеној дисциплини.

Ово признање само је још један доказ да српска атлетика има сјајну будућност, с обзиром на то да се наши спортисти редовно истичу на највећим такмичењима и настављају да доносе признања својој земљи. Адриана Вилагош је симбол посвећености, талента и упорности, а ово признање је само увод у њене будуће успехе.

Рођена 2004. године, Адриана Вилагош је ове године, освојила сребрну медаљу на Европском првенству за сениоре, победила на Купу Европе и тренутно заузима друго место на европској листи за 2024. годину са фантастичним хицем од 65,64 м.

Адриана је победила у конкуренцији још две атлетичарке, Фиби Гил из Велике Британије и Јане Косцак из Хрватске.

Извор:
Дневник
ГЛАСАЈТЕ ЗА НАШУ АТЛЕТИЧАРКУ: Адриана Вилагош у трци за европску награду Звезда у успону
atletika

19.09.2024. 12:50 13:23
АДРИАНА ВИЛАГОШ ИМАЛА ПРВО МЕСТО У ЏЕПУ, ПА ЗАВРШИЛА НА ДРУГОМ у финалу Дијамантске лиге, Милица Гардашевић пета