СНАЖАН ОТПОР МЛАДИХ ОДБОЈКАШИЦА: Србија изгубила од Италије, заузела 11. место у Лиги нација

16.06.2024. 11:50 11:52
Извор: ФИВБ

Подмлађена женска сениорска одбојкашка репрезентација Србије завршила је такмичење у Лиги нација на 11. месту.

Србија је претрпела четврти пораз на турниру последње, треће седмице. Италија је у Фукуоки победила Србију 3:1 (25:20, 20:25, 25:23, 25:22) после 96 минута игре.

У последњем мечу у овогодишњој Лиги нација, Србија је пружила одличан отпор фаворизованој Италији.

Младе срспке одбојкашице су играле без респекта, пожртвовано и константно вршиле притисак на ривала како би оствариле што бољи резултат. Успеле су да освоје један сет, а мало је недостајало да стигну и до бода.

Србија је у коначном пласману заузела 11. место, уз напомену да је играла у комбинованом саставу током прве две седмице, односно са игрчицама из првенства Србије током последње, треће седмице.

Сениорке Србије у интерконтиненталном делу нису играле само против САД, Немачке и Кореје.