ЗВЕЗДА ЈАЧА ЗА КАПИТЕНА ЛАЗИЋА: Куп дао самопоуздање за финиш сезоне
Кошаркаши Црвене звезде у оквиру 27. кола Евролиге дочекује Жалгирис у четвртак од 20 часова.
Капитен црвено-белих Бранко Лазић је имао дужу паузу због повреде, али сад је спреман да се врати на терен.
– Имао сам проблем са доњим леђима и надам се да смо овај пут то решили. Било је и пред Куп, поново се десило на тренингу, али сва срећа није трајало дуго. Надам се да сам за ову сезону завршио са тим, а тренер ће одлучити да ли ћу бити у саставу за сутрашњи меч – рекао је Лазић.
Уследило је питање о значају освања Купа Радивоја Кораћа за екипу.
– Освајање Купа је нека круна досадашњег дела сезоне и то је нека увертира пред најважнији део, где нас очекују завршнице и Евролиге и АБА лиге. Куп нам је дао више на самопоуздању за финиш сезоне – истакао је капитен црвено-белих.
На крају је Лазић говорио о Жалгирису и навијачима.
– Сигурно да ће бити тешко против Жалгириса. Искористио бих ову прилику да позовем навијаче на фер и спортско навијање, без непотребних испада што се тиче убацивања и вређања и да уз њихову помоћ стигнемо до важне победе – закључио је Лазић.
Амерички кошаркаш Ајзеја Кенан рекао је да литвански клуб има доброг тренера и одличан тим и да мора да се обрати пажња на сваког играча гостију.
– Нема екстра мотивације, за нас је то само још једна важна утакмица. Фокусирани смо на себе и на оно што морамо да урадимо боље како бисмо изашли као победници овог пута. Морамо да их поштујемо, али се радујемо борби и уопште томе што смо поново у акцији после паузе – истакао је Кенан.
За црвено-беле ће ово бити прва утакмица после освајања Купа Радивоја Кораћа и после двонедељне паузе услед репрезентативног "прозора".
– Делује као да смо дуго паузирали, али нам је стварно био потребан одмор. Једва чекамо да се вратимо на паркет и наставимо да идемо ка нашем циљу. Жалгирис има добар тим, морамо обратити пажњу на сваког играча, имају доброг тренера. Целе недеље смо радили на тактици и припреми ове утакмице. Нема заустављања сад – закључио је Кенан.