105.2585

НИКОЛА ЈОКИЋ СРУШИО ЛЕЈКЕРСЕ Денвер сада НЕЗАДРЖИВ (ВИДЕО)

09.02.2024. 06:54 07:20
Извор: X/printscreen

Кошаркаши Денвер Нагетса извојевали су изузетно тешку победу на гостовању Лејкерсима у Лос Анђелесу 114:106 и тако фактички остали на деоби првог места заједно са Минесотом.

Поново је један од најзаслужнијих појединаца у редовима актуелног шампиона био Никола Јокић, убацивши 24 поена (9/20 ФГ, 4/4 ФТ) уз 13 скокова и 9 асистенција.

Гости из Колорада су од првог минута успоставили контролу над утакмицом и занимљиво је да су само у три наврата током читавог меча испуштали вођство.

У другој деоници први пут стекли су двоцифрену разлику, а када је у трећој било и петнаест поена вишка деловало је да домаћин нема чему да се нада. Посебно јер је напад Нагетса функционисао сјајно.

Па ипак, пад у игри Денвера у последњој четвртини био је видан, Лејкерси су успели да изједначе на 94:94 по први пут након почетних 0:0 и егал се одржавао све до резултата 104:104, када је уследила и пресудна серија.

Џамал Мареј је поентерски дириговао, Јокић асистирао, што се испоставило као добитна комбинација за скор 36-16.

Канађанин је убацио 29 поена уз 11 асистенција и 7 скокова, док је Мајкл Портер Џуниор допринео са 27 и 8 ухваћених лопти.

На супротној страни се у првом плану истакао Ентони Дејвис са 32 поена и 9 скокова, док је Леброн Џејмс додао 25 уз исти број ухваћених лопти и 7 асистенција. "Језераши" после овог меча остају девети на Западу са учинком 27-26.

КОБИЈУ У ЧАСТ Играчи Лејкерса играће у "ЦРНА МАМБА" дресовима, ЈОКИЋ и Денвер биће део СПЕКТАКЛА (ФОТО)

06.02.2024. 23:48 23:55