НЕОЧЕКИВАНИ ФАКТОР РЕШИО УТАКМИЦУ Црвена звезда зауставила све осим једног
Кошаркаши Црвене звезде поражени од Олимпијакоса са 89:86 у 33. колу Евролиге после неизвесне завршнице.
У уводним минутима доказано је због чега је Олимпијакос једна од најбољих одбрана Евролиге. Гостујући састав свео је Црвену звезду тек на три поена после половине прве четвртине и наговестио каква ће бити утакмица. Уласком Милоша Теодосића, ситуација се мења, српски састав пришао је на пола коша заостатка, да би Алек Петерс иницирао нову серију гостију, који су после првог дела игре водили девет разлике.
Није било много другачије ни у другој деоници. Утисак је да је грчки тим рутински одржавао предност, која није била двоцифрена, али ни поред тога, екипа Јоаниса Сферопулоса није могла да се докопа озбиљнијег прикључка. Посебно расположен код Црвене звезде био је Адам Ханга, чију блиставу партију у оба правца Београђани нису успевали да наплате. Тако је било све до саме завршнице првог полувремена, које је мађарски репрезентативац закључио четвртом тројком, дошао до 15 поена и смањио на минус три.
У наставку је виђена потпуно равноправна борба, највише због Немање Недовића и Милоша Теодосића. Повела је Црвена звезда, разиграо се и Џоел Боломбој, али то није било довољно пошто је Олимпијакос у завршницу ушао са плус шест. Уследио је неизвестан финиш у којем је превагу однео сјајни Мозес Рајт који је тројком преломио дуел у корист Олимпијакоса.
Најефикаснији код победника био је управо Рајт са 20 поена, колико је и Ханга постигао код Црвене звезде.
В. М. Петровић