МИЦИЋ И ПОКУШЕВСКИ НА ТЕРЕНУ  Васа постигао два поена у победи Оклахоме над Јутом (видео)

ОКЛАХОМА СИТИ: Кошаркаши Оклахоме победили су на свом терену екипу Јуте резултатом 134:120 у ноћашњем мечу НБА лиге.
Youtube Printscreen/Oklahoma City Thunder

Најефикаснији у победничком тиму био је Шеј Гилџес-Александар са 30 поена и седам асистенција. Српски кошаркаш Василије Мицић је на терену провео 16 минута, а за то време постигао је два поена и имао је пет асистенција, један скок и једну украдену лопту. За екипу Оклахоме играо је још један српски кошаркаш Алексеј Покушевски, који је имао једну ухваћену лопту за осам и по минута на терену.

Код гостију, најефикаснији је био Кејонте Џорџ са 30 поена, док је Колин Секстон додао 20.

Кошаркаши Мајамија савладали су у гостима екипу Шарлота резултатом 116:114. У екипи из Мајамија најбољи су били Данкан Робинсон са 24 поена и Џими Батлер, који је додао 23. У редовима Шарлота истакао се Тери Розије са 34 поена и 13 асистенција.

Кошаркаши Милвокија победили су на свом терену после продужетка Чикаго 133:129. Екипу Милвокија је до победе предводио Јанис Адетокумбо са 32 поена, 12 скокова и шест асистенција. Брук Лопез и Мали Бизли постигли су по 19 поена. Код гостију, најефикаснији су били Демар Дерозан са 41 поеном уз 11 асистенција и Коби Вајт са 33 поена.

Кошаркаши Хјустона победили су на свом терену Сан Антонио резултатом 93:82. Најефикаснији у победничком тиму били су Тарл Исон са 18 поена и 14 скокова, док је Фред Ванвлит убацио 16 поена. Српски центар Бобан Марјановић није играо за екипу Хјустона.

У екипи Сан Антонија, која је забележила 17. узастопни пораз, најбољи је био француски кошаркаш Виктор Вембањама са 15 поена и 18 скокова.

У осталим ноћашњим утакмицама НБА лиге, постигнути су следећи резултати: Мемфис - Далас 113:120, Њу Орлеанс - Минесота 121:107, Детроит - Индијана 123:131, Орландо - Кливленд 104:94, Филаделфија - Вашингтон 146:101, Атланта - Денвер 122:129, Њујорк - Торонто 136:130, Сакраменто - Бруклин 131:118 и ЛА Клиперс - Портланд 132:127.