КОШАРКАШИ ВОЈВОДИНЕ у великој борби надиграли ЦЕДЕВИТУ У АБА 2 ЛИГИ

12.10.2023. 23:14 23:16
Извор: Петар Ракићевић у продору, фото: АБА лига (Драгана Стјепановић)

Није било лако, али је зато и слађе. Одолевала је Цедевита Јуниор све до саме завршнице, можда и била ближа томе да преломи сусрет, све док Петар Ракићевић није постигао две тројке заредом и, испоставиће се, дао одлучујући импулс својој екипи на крају, па је Војводина савладала супарника у другом колу АБА 2 лиге.

Нису били на нивоу изабраници Милоша Исаков-Ковачевића у првих 10 минута, због чега су на крају прве деонице и били у заостатку. Све се мења у другом делу игре. Војводина појачава свесна да само тако може против веома квалитетног ривала и такав приступ јој доноси бенефит. Ношени одличном нападачком продукцијом, серијом 13:0 потпуно преокрећу ситуацију у своју корист у секвенци у којој су се истакли Савић и Вучетић. Није дала Цедевита Јуниор да их такав развој ситуације поремети. Већ почетком треће четвртине хрватски тим је изједначио и најавио да се супарник неће прошетати до победе. Ушла је у проблем тада Војводина, као и у нервозу с почетка утакмице. Деловало је да јој из минута у минут тријумф измиче и кола која иду низбрдо тешко да могу да се преусмере у другу страну. Тешко, али се то десило. Тај расплет догађаја режирао је Ракићевић, који у prеthodnih неколико наврата није успевао да изнесе утакмицу до краја. Сада јесте. Био је одлучујући фактор и донео тријумф Новосађанима.

Цедевита Јуниор – Војводина 71:86 (20:13, 16:27, 19:16, 16:30)

СУБОТИЦА: Хала спортова „Дудова шума“, гледалаца: 400, судије: Никшић, Поповић, Јанусевић.

ЦЕДЕВИТА ЈУНИОР: Огризовић 2, Рашић 7, Карачић 7, Јелић 10, Ален 10, Кучић 17, Сердарушић, Мршић, Билић, Коси 7, Љубичић, Батинић 11.

ВОЈВОДИНА: Бањац, Недељков 4, Љубичић 9, Ракићевић 21, Заграђанин, Зечевић, Бумбић 9, Савић 15, Ивошев 1, Џонсон 15 (13ск), Вучетић 12, Станојевић.

В. М. П.

КОШАРКАШИ ВОЈВОДИНЕ ПРОТИВ ЦЕДЕВИТЕ ЈУНИОР У АБА 2 ЛИГИ: Ривал показао највише у првом колу

11.10.2023. 16:45 16:47