21°C
20.09.2024.
117.058
105.2585

КОШАРКАШИ ВОЈВОДИНЕ ПОРАЖЕНИ ОД ШИРОКОГ НА ПРЕМИЈЕРИ У АБА 2 ЛИГИ: Новосађани испустили ривала у завршници

09.10.2023. 19:54 19:57
Извор: Стефан Савић и Василије Вучетић играју два на два, фото: АБА лига (Д. Стјепановић)

Кошаркаши Војводине изгубили су од Широког у првом колу АБА 2 лиге, након што су у четвртој четвртини остали без снаге, иако су у већем делу били бољи ривал.

Било је јасно да ће замор материјала учинити своје и да ће велики број одиграних утакмица у досадашњем току сезоне имати утицај и на партије новосадског тима. То се осетило у првих неколико напада, када црвено-бели нису могли ништа да погоде, али на њихову срећу ни ривал није био прецизан. Када је тај почетни грч прошао, уследила је веома квалитетна игра екипе Милоша Исаков-Ковачевића, која је преко Василија Вучетића дошла до првих поена. Јасна је била намера Војводине да се преко ниског поста оптерети ривал у уводним минутима, што јој је и донело 7:0 на старту. Међутим, Широки је почео да хвата ритам и да се враћа преко Закарија Натала, који је погађао из свих позиција, односно није имао промашај из игре до средине друге деонице.

Хрватски састав боље је завршио први квартал, да би Новосађани боље отворили други. Са две везане тројке, закључене успешним покушајем Марка Љубичића, Војводина је отишла на плус пет. Поново је Нетал вратио ривала у игру и већ пред крај првог полувремена имао 20 поена. Евидентно је било да црвено-бели морају да ураде нешто како би га зауставили. У међувремену, разиграо се Петар Ракићевић и Војводина је ушла у добар ритам, али је утисак да то није до краја наплатила, јер су јој неке тројке изашле из коша за опипљивију предност. Како то обично бива, десила се казна на другој страни, па је пред одлазак на велики одмор Широки водио за пола коша, после поена из „одбојке“. Трећа деоница била је слика и прилика дотадашњег тока сусрета. Војводина би повела шест-седам разлике, претила да се још више одвоји и то није успевала, тако да је Широки опет поравнао на уласку у последњих 10 минута.

Мартин Јунаковић изастао је потом у хероја утакмице, када је на пет минута пре краја погодио тројку и трасирао пут Широком ка победи, против ривала који је морао да нападачки одигра боље од 13 постигнутих поена у четвртој четвртини.

В. М. Петровић

Војводина – Широки 71:80 (17:18, 20:20, 21:20, 13:22)

СУБОТИЦА: Хала „Дудова шума“, гледалаца: 500, судије: Вовк, Јакимовски, Поповић.

ВОЈВОДИНА: Недељков, Љубичић 7, Ракићевић 10, Заграђанин, Зечевић, Бумбић 4, Савић 9, Ивошев 2, Џонсон 17, Вучетић 22 (8ск), Станојевић, Радоњић.

ШИРОКИ: Нутал 22, Ј. Човић, Чолак 19, Милетић, Галић, Брала 8, М. Чович 2, Зубац, Јукић 6, Вујановић 3, Јунаковић 20 (8ас).

ПОЧИЊЕ КОШАРКАШКА АБА 2 ЛИГА: Војводина и Спартак играју у Суботици

09.10.2023. 08:00 18:50