104.8191

АБА 2 ЛИГА: Пораз Војводине у драми

04.02.2024. 20:32 20:34
Извор: Ф. Бакић /Одлична партија Зорана Николића

Кошаркаши Војводине поражени су од МЗТ-а у 10. колу АБА 2 лиге, бољом игром ривала у неизвесној завршници.

Победе у prеthodna два кола дале су велико самопоуздање Новосађанима, који су против македонског представника тражили савршени учинак четвртог турнира другог ранга регионалног шампионата.

Одмах на почетку било је евидентно да црвено-бели до тога неће лако доћи. МЗТ је сусрет отворио изванредно, док Војводина није успела да пронађе препознатљив ритам, како у нападу, тако и у одбрани. За то време, македонски састав је одлично ширио терен и искористио све пропусте у одбрани Новосађана, који су били далеко од препознатљиве дефанзивне форме.

Из минута у минут тако је предност МЗТ-а бивала све већа и у једном моменту износила плус 15. Тачно је да Војводина није била на нивоу, али је исто тачно било евидентно да је македонска екипа у изванредној шутерској форми. Спенс не памти 11/17 за три поена било ког састава на овом нивоу, а управо је то био проценат који је омогућио МЗТ-у да на полувреме оде са предношћу од 54:42.

Пред наставак сусрета било је јасно да Новосађани морају да буду покретљивији у одбрани и на тај начин онемогуће “стреч” опције ривала да се додатно размашу и преломе сусрет.

Логично је било да ће шут да стане МЗТ, што се и обистинило. Међутим, проблем је сада био што Војводина није могла ништа да погоди, па је и даље била на нешто већем заостатку.

Лоша селекција шута и проблеми са слободним бацањима били су нешто са чим је новосадски тим морао да се избори, како би дошао до преокрета. У томе је и успео и последњих 10 минута чекао са само минус четири.

Уследила је неизвесна завршница у којој је македонски састав био бољи и на тај начин нанео Војводини трећи пораз у такмичењу.

МЗТ  Војводина 89:84 (24:12, 30:30, 11:19, 24:23)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 1.200, судије: Никшић, Мустапић, Пеић.

МЗТ: Расел 9, Крстевски 3, Петков, Миловановић, Андоноски, Робев 3, Делалић 12, Д. Стојановски 8, В. Стојановски 13, Баковић 17, Ворку 13 (7ас), Танасковић 11.

ВОЈВОДИНА: Канингем 6, Бањац 5, Недељков, Ракићевић 14, Заграђанин, Бубмић 10, Савић 8, Николић 20 (12ск), Савановић, Ашћерић 9, Џонсон 7, Вучетић 5.