17°C
23.09.2024.
117.062
104.8191

ВУЧИЋ: После 24 године застава Србије ће се вијорити на Европском првенству (ВИДЕО)

19.11.2023. 18:06 18:14
Извор: Инстаграм Будућност Србије

ЛЕСКОВАЦ: Председник Србије Александар Вучић навео је данас након што је Србија изборила пласман на Европско првенство, да ће се после 24 године застава Србије вијорити на ЕП у Немачкој.

Председник Вучић је на Инстаграм профилу будућностсрбијеав објавио и снимак утакмице којој је данас присуствовао заједно са председником Републике Српске Милорадом Додиком, првим човеком Европске фудбалске уније (УЕФА) Александером Чеферином, као и челницима Фудбалског савеза Србије.

Фудбалска репрезентација Србије остварила је историјски пласман на Европско првенство, које ће бити одржано наредне године у Немачкој, пошто је вечерас у Лесковцу одиграла са Бугарском без победника, 2:2 у последњем мечу групе Г квалификација за континентални шампионат.

Србија ће по први пут под овим именом играти на Европском шампионату, а први пут после 2000. године. Тадашња СР Југославија је поражена у четвртфиналу ЕП 2000. од селекције Холандије резултатом 6:1.

Србија је повела голом Милоша Вељковића у 17. минуту. Бугарска је преокренула

резултат у другом полувремену. Прво је Георги Русе у 59. минуту изједначио на 1:1, а онда је Бугарска повела 2:1 голом Кирил Десподова у 69. минуту. Србија је нападала у наставку утакмице, а бод "орловима" је донео Срђан Бабић у 82. минуту.