20°C
19.09.2024.
117.058
105.2585

ВОША НАДИГРАЛА ЦРНОГОРСКОГ ШАМПИОНА и започела низ контролних утакмица: Вукановић у дупликату! (ФОТО)

29.06.2024. 15:31 15:34
Извор: Dnevnik.rs

Головима Алексе Вукановића, по један у оба полувремена, Војводина је победила тим Дечића из Тузи, првака Црне Горе, са 2:0.

Мада резултат јесте основ сваког спортског такмичења, за Вошино прво издање пред почетак нове сезоне, знатно важнија је оцена о игри и беспрекорном функционисању колектива. Оцена је утолико вреднија, када се у обзир узму извесне промене што се састава тиче и чињеница да су Бутеан и Полетановић не само оправдали ангажман, него су учинком најавили знатно квалитетнију конкуренцију на својим позицијама. Овога пута Величковић није добио шансу, мада је мишљење о његовом трансферу на нивоу оцене да је он готов играч за најјаче изазове.

Црногорци су колико, толико одржавали равнотежу до одмора. У два наврата су средином првог дела опасно запретили голману Росићу, двапут некадашњи Вошин играч Матић и једанпут Бразилац Чагас, али без завршнице. С друге стране, Војводина је прву прилику за аплауз имала у 39. минуту, када је одлични Полетановић циљао под пречку противничког гола. То што је тада одбранио голман Никић, није успео да понови један минут касније: Зади Сери је извео корнер на прву стативу, Зукић је главом пребацио лопту на другу стативу, где ју је дочекао Вукановић и завршио акцију за Вбошино вођство.

Бандовић задовољан учинком

-Иза нас је захтевна недеља, ноге су још тешке, али видели смо доста добрих ствари, мада нам преостаје још корекција у неким ситуацијама, које бисмо морали да унапредимо – рекао је тренер Војводине Божидар Бандовић. – Задовољан сам учинком сваког играча, одлично су радили, атмосфера је непромењена у односу на prеthodnu сезону када смо на слози градили резултат. Имамо довољно времена да још унапредимо игру, како бисмо спремно дочекали такмичења, у првенству и у европским квалификацијама.

Вукановић се и други пут уписао у листу стрелаца после десет минута игре у наставку. Опет је асистирао Зукић, овога пута прецизним пасом кроз средину. До краја утакмице бележили смо шансе неуморног и константно доброг Зади Серија у 60. и Радуловића у 62. минуту, да би у 65. минуту одличном интервенцијом Гочманац зауставио лопту у доњем левом углу, након шута Бајовића и тако допринео Вошиној победи, без примљеног гола, за утисак о сасвим коректном издању тима и након једног сата игре, када је утакмицу у преосталих 30 минута привела крају сасвим нова постава у односу на састав који је започео меч.

Л. Бакмаз

Војводина – Дечић 2:0(1:0)

ЗЛАТИБОР: Терен број 4, гкледалаца 150, судија Миливојевић (Ужице), стрелац Вукановић у 40. и 55. минуту.

ВОЈВОДИНА: Росић, Бутеан, Кораћ, Дробњак, Ђорђевић, Полетановић, Петровић, Сукачев, Зукић, Зади Сери, Вукановић. Од 60. минута: Гочманац, Лазаревић, Јеличић, Црномарковић, Букинац, Поповић, Савићевић, Кембел, Радуловић, Гиорбелидзе, Ивановић.

ДЕЧИЋ: Никић, Дрешај, Михић, Ђељај, Малешевић, Божановић, Чагас, Пулеио, Божовић, Машовић, Матић. Играли су још: Ђурљај, Бајовић, Цамај, Асовић, Стриковић, Милић, Секуловић, Ујкаи.

(ВИДЕО) Чиста емоција испод плаве звезде ЗБИЉИЋ: Срце ми је било пуно када сам чуо да је ПРЕМИЈЕР СРБИЈЕ најавио да ВОША има шансу да ОСВОЈИ ТИТУЛУ

12.06.2024. 20:03 21:15