105.2585

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА СЕВЕР Дерби Чонопљанима

30.04.2019. 11:58 12:00
Извор: М. Митровић

У оквиру Војвођанске лиге Север, протеклог викенда постигнути су следећи резултати:

Тиса - Слога (Ч) 0:2 (0:1)

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 100. Судија: Тешановић (Србобран) 7. Стрелци; Вемић у 29. И Стојшић у 71. минуту.

ТИСА: Тасић 7, Станишић 7, Панић 6, Мандић 6,  Шицар 6, Тандари 7, Боршош 6 (Таћи -), Ђурановић 6, Тодоровић 7, Нађ 6, Шијачић 6.

СЛОГА: Лебовић 7, Штрбац 7, Шајданић 7, Милошевић 7, Вемић 8 (Вукас -), Нинковић 7, Рајчањи 6 (Митровић -), Коњовић 7, Кнежевић 7, Стојшић 8, Пурић.

Дерби кола припао је гостима из Чонопље, који су потврдили да нису случајно при самом врху табеле. Гости су били агилнији од самог почетка утакмице, па је одбрана Тисе капитулирала у 29.минуту, када је Вемић по левој страни претрчао неколицину играча Тисе и шутирао, голман Тасић је први покушао одбранио, али је он натрчао на одбијену лопту и затресао мрежу.

Домаћини су у неколико наврата покушали из контре преко Боршоша и Шицара да угрозе противничку одбрану, али безуспешно. У другом делу Тиса је настојала да дође до изједначења, али узалуд. У 71. минуту Стојшић се убацио на противничку половину, утекао чуварима и повећао вођство, из акције која је мирисала на афсајд. Најизгледнија прилика за домаће указала се Мандићу, али је он са пет метара погодио стативу.

М. Митровић

Полет - Бачка (П) 3:2 (1:0)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 80, судија: Чапко (Руски Крстур), стрелци: Богдановић у 18. (из пенала), Зец у 55. и 72. (из пенала) за Полет, а Миличић у 68. Миловановић у 90. минуту за Бачку. Жути картони: Алексић, С. Станковић, Зец, Малиновић, Богдановић, Ивановић (Полет), Ковач, Момчиловић (Бачка).

ПОЛЕТ: Ивановић 7,5, Милуновић 7, Алексић 7, Анђелковић 7 (Величковић), С. Станковић 7, Ж. Станковић 7, Ристић 7,5 (Малиновић), Златковић 7,5 (Стошић), Зец 8, Богдановић 8, Станојковић 7,5.

БАЧКА: Станчић 7, Дошло 7,5, Никшић 7, Ковач 7,5, Станачев 7, Радуловић 6,5 (Вујаклија 7), Момчиловић 7, Шотра 7,5, Миловановић 8, Миличић 8, Шабан 7,5.

Полеташи су освојили врло важне бодове, који им дају реалну наду у борби за опстанак. До победу су дошли тешко, али заслужено.

У првом делу домаћин је био бољи промашио је неколико прилика а први погодак постигао са беле тачке. У другом делу домаћи нападачи пропустили су још неколико прилика, а гости су успели да ублаже пораз.       А. Чичић

БСК - Текстилац 3:3 (1:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 150, судија: Крушић (Кањижа), стелци: Данојевић у 37. Живкуцин у 66. Сушић у 68. (из пенала) за БСК, Милошевић у 3. (аутогол), Божичић у 59. и 87. минуту за Текстилац. Жути картони: Агбаба, Пековић (БСК), Латиновић, Миленковић, Прелић (Текстилац).

БСК: Молнар 6,5, Трифуновић 6,5 (Станић 7), Савић 7, Владетић 6, Милошевић 6, Милановић 7,5, Агбаба 7 (Божић), Пековић 7, Живкуцин 7, Сушић 7, Данојевић 7,5.

ТЕКСТИЛАЦ: Марковић 7, Илић 7,5, Гостовић 7, Латиновић 6,5, Божичић 8 (Ђокић), Дакић 7,5, Прелић 7 (Вукобратовић), Миленковић 6,5, Митровић 7, Дивљак 7, Огњеновић 6,5.

Општински ривали приказали су добру и борбену игру. Домаћина је у потпуности напустила спортска срећа, промашено је неколико повољних прилика а постигнута су и два аутогола. Прва „виолина” гостију Дарио Божичић била је нерешива енигма за домаће, постигао је два гола и носи епитет најбољег играча ове утакмице.    А. Чичић

Будућност - Таванкут 3:2 (2:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца:300, судија: М. Ракић (Апатин), стрелци: Ловре у 10., Ђумић у 29. и Секулић у 48. за Будућност, а Бедековић у 53. и Плавшић у 60. минуту за Таванкут, жути картони: Сабо, Кујунџић (Таванкут), црвени картон: Хорвацки (Таванкут) у 85. минуту.

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Копања, Радичић, Ловре, Вулић, Ђумић (Субошић), Ралевић,Секулић, Јосимовић (Васић, Вичентијевић), Дујаковић, Медић.

ТАВАНКУТ: Сабо, Кујунџић, Слобода, Пољаковић, Облаковић, И. Скендеровић, Пејић-Тукуљац (Бедековић), Вижин, Годар, Н.Скендеровић, Плавшић.

Фудбалери младеновљанске Будућности забележили су прву победу у 2019. години. Иако су имали убедљиву предност од три гола, изабраници тренера Бранислава Граховца ушли су у неизвесну завршницу и стрепели су до краја меча за победу. Ђ. Штрбац

Раднички (С) - Младост (Т) 0:0, БСК - Текстилац 3:3, Младост (А) - Црвенка 3:1, Тиса - Слога (Ч) 0:2, Будућност - Таванкут 3:2, Полет (К) - Бачка 3:2, Младост (БП) - Бајша 2:0, Врбас - Раднички 0:0.