(ВИДЕО) СРЂАН БЛАГОЈЕВИЋ ПРЕД ДЕРБИ СА ВОЈВОДИНОМ: "Изјавићу исто што и Лалатовић"
Тренер Партизана Срђан Благојевић одржао је конференцију за медије пред дуел против Војводине у 22. колу Моззартбет Суперлиге Србије.
Дерби рунде на новосадском "Карађорђу" игра се у суботу од 18.30.
"Нећу рећи велику мудрост, ако кажем да нас чека јако тешка утакмица и велики изазов, јер је дуга традиција два клуба. Не сумњам да ће Војводина бити мотивисана као и сваки пут, али ни нама не мањка мотива. Вероватно ћу из сваке утакмице у утакмицу понаваљати да ће бити тешка, али наше амбиције ће увек остати исте, уз поштовање противника", рекао је Благојевић на почетку конференције на стадиону у Хумској.
Кадровска ситуација у Партизану је нешто боља него претходних седмица.
"Ситуација је таква да вероватно нећемо рачунати на Мујакића, који јесте тренирао, али није још увек фит. Јован Милошевић тренира одвојено и није у конкуренцији, а остали играчи јесу".
"Тренеру никад није довољно времена, увек фали још један тренинг, још једна недеља. Радили смо анализу и неке ствари које се тичу претходне утакмице, а онда и оних које се тичу Војводине".
Димовски ускоро стиже из Акрона. Очекује ли још појачања?
"Не знам, не знам... Ја бих волео, то увек кажем. Управа клуба зна мој став, разумем и њих и ситуацију која је у клубу. Ограничени смо, али чак и ако их не буде, пробачемо да извучемо најбоље што можемо из овог тима".
Утисак о екипи Војводине сатренером Ненадом Лалатовићем.
"Јако поштујем екипу Војводине. Сматрам да су једна од најбољих селекција у лиги, ако погледамо њихов играчки кадар, имају велики респект. Играју јако интензиван фудбал, али на нама је да тимском игром одговоримо на то и пробамо да се приближимо томе и наметнемо своје квалитете".
Да ли највећа опасност од Војводине "прети" управо од Ненада Лалатовића, коме је скраћена суспензија и водиће екипу против Партизана, за који је изјавио да ће желети поново да победи.
"То је нормално када тренер изјави да иде на победу, и ја ћу исто то изјавити. Као и према сваком другом колеги, максималан респект. Не бих да коментаришем његову смањену суспензију, јер није до мене. То што ће он бити на клупи, није уопште утицало на нашу припрему утакмице. Увек се залажем да свако ради свој посао и постоје органи који се баве тиме. Тако и ми тренери морамо да се потрудимо да припремимо екипу најбоље што можемо, али имамо и одговорност да утичемо на овдашњи фудбалски амбијент. Тако да ћу и ја остати при томе и бавити се само својим послом", рекао је Благојевић.
Никада до сада није водио екипу против Војводине.
"Не оптерећујем се тиме. Биће великог набоја, знам да долази велики број навијача Партизана и да их има генерално у Новом Саду и околним местима. Чуо сам за информацију да је дозвољено доћи само на једну трибину, али то не спречава остале трибине да нас подрже. Тако да очекујем и одговор наших навијача на ту ситуацију. Прошли пут сам апеловао да дођу са позитивном енергијом, а пропустио сам прилику после меча да искажем велики респект према навијачима и реакцији након што је на полувремену било 0:2. Нисам чуо ниједну лошу реч и то је помогло играчима да се врате и да чак дођу у прилику да победе. Позивам их да опет препознају тренутак, неће нам бити лако ни сутра, ни убудуће, али само заједно можемо да испливамо из овога".
Благојевић је открио да има две дилеме у избору стартних 11.
"Да, имамо две дилеме. Размишљамо око неких ствари, превасходно тактичких, да ли можемо да одговоримо екипи Војводине, а онда и да се наметнемо. То нам је жеља, да без обзира против кога играмо, направимо такав амбијент да цела утакмица зависи од тога како ми радимо ствари на терену. Од те тактичке идеје ће зависити стартних 11", поручио је Благојевић.