105.2585

Војводина победила Ружомберок (2:1)

29.06.2017. 19:43 21:54
Извор: Дневник/Слободан Шушњевић

Екипа Војводине првом утакмицом првог кола квалификација за Лигу Европе са словачким Ружомбероком отвара нову сезону.

93` Након три минута зауставног времена,  утакмица је готова. Војводина је била на прагу да без примљеног гола заврши утакмицу. Ипак то се није догодило, јер су играчи Ружомберока убацили у пету брзину и успели да смање разлику. Највише посла у другум полувремену у редовима црвено белих имао је голман Емил Роцков.

87` На центаршут Бурековића, Михајловић шутира главом али право у руке словачког голмана.

81` Ерих Данијел постиже гол за госте. Ухватио је Роцкова на погрешној нози и лагано пласирао лопту у десну страну гола.

75` Роцков новом парадом поново спасава гол. Напад Ружомберока завршио се ударцем главом, лопта је ишла у десну страну гола, али је Роцков био спретан.

72` Никола Трујић шутира искоса са око 17 метара, оштра лопра по земљи поново пролази тик поред стативе.

65` Трујић пада у шеснаестерцу, али нема пенала већ Трујић добија жути картон због симулирања.

58` После доброг центаршута, Трујић захтвата лопту главом , али она одлази тек пар сантиметара поред стативе у голаут.

55` После изведеног корнера, Планић високо скаче и шаље лопту голману Мачику под ноге, али овај успева да је умири.

54` Џенан Бурековић добро шутира из слободног ударца. Али, лопта се одбија од живог зида и одлази преко гола.

52` Роцков поново парадом спасава свој гол. Овога пута је лопту упутио одбранбени играч Војводине у жељи да је избаци из игре.

49` Ружомберок је почео жестоко друго полувреме. Емил Роцков је морао да направи параду како би сачувао своју мрежу.

45` Крај првог полувремена. Последњих десетак минута нису донели ништа посебно. Фудбалери Ружомберока су задржавали лопту на својој половини и тешко су успевали да пренесу лопту преко центра. Чинило се да једва чекају да истекне првих 45 минута.

32` Трујић добро пробија по деснојк страни и упућује лопту у казнени простор, али Малбашић ипак не стиже до ње.

25` Суботић је има шансу. Добар ударац, али право у руке голмана Ружомберока.

21` Поново Филип Малбашић постиже гол за Војводину. Дуго је Војводина кружила око гола Матуша Мачика, да би на крају дошла до Малбашића на ивици шеснаестерца. Он је на прву по земљи шаље тик уз десну стативу у мрежу.

19` Одмах добрим ударцем на гол Словака узвраћа Филип Малбашић.

18` Капитен Ружомеброка Сапара оштро шутира са око 18 метара, али лопта одлази преко пречке.

14` Сапара упућује центаршут у казнени простор Војводине, али је голман Емил Роцков предухитрио све играче словачке екипе.

10` Немања Суботић добија жути картон због старта с леђа с обе ноге.

8` Фантастичним голом Филипа Малбашића Војводина је повела са 1:0. Малбашић је прихватио лопту на око 20-так метара од гола словачке екипе и феноменалним ударцем је проследио у десни горњи угао.

5` Првих пет минута прошло је без већих узбуђеања. Обе екипе одмеравају противнике.

1` судија Мелер означио је почетак утакмице.

Суди турски арбитар Халил Умут Мелер, којем ће помагати земљаци Керем Ерсој и Осман Гекан Билир, док ће четврти судија бити Умит Езтурк.

Шеф стручног штаба Новосађана Радослав Батак позвао је пре меча навијаче да подрже играче Војводине.

„Имао сам прилику да видим снимке неколико утакмица словачког тима. Уверио сам се да је реч о организованој, релативно високој и снажној екипи, која је посебно опасна у офанзивним прекидима. С друге стране, ми у сваком сусрету идемо на победу и тако ће бити и вечерас. Играмо код куће, пред нашим навијачима и сваки позитиван резултат, уз непримљен гол, дао би нам неопходну дозу мирноће, самопоуздања и наде пред реванш, рекао је Батак.