104.8191

Реми Португалије и Мексика и победа Чилеа на Купу конфедерација

18.06.2017. 20:19 22:20
Извор: Tanjug/AP Photo (Sergei Grits)

КАЗАЊ: Фудбалске репрезентације Португалије и Мексика одиграле су нерешено 2:2 (1:1) у првом колу А групе Купа конфедерација у Русији.

Узбудљив меч, посебно у финишу, виђен је на стадиону у Казању, првака Европе секунде су делиле од тријумфа, али је Ектор Морено главом донео реми Мексиканцима.

Само три минута раније Седрик Соареш је погодио за друго вођство Португалаца, након што су Рикардо Кварежма и Хавијер Ернандез били стрелци у првом полувремену.

На врху групе је Русија са три бода због јучерашње победе над Новим Зеландом 2:0. Друго коло на програму је 21. јуна.

Фудбалери Чилеа победили су Камерун са 2:0, у првој утакмици првог кола Групе Б Купа конфедерација.

Стрелци на стадиону "Откритије арена" у Москви били су Артуро Видал у 81. и Едуардо Варгас у 92. минуту.

Попут преходног дуела између Португала и Мексика, и на тој утакмици је после прегледа снимка поништен гол.

Погодак Варгаса поништен је у надокнади полувремена због офсајда.

Друга утакмица Групе Б између Немачке и Аустралије играће се у понедељак од 18 у Сочију.