У ТРЕЋЕМ КОЛУ СУПЕРЛИГАШКОГ ПЛЕЈ-ОФА НА „КАРАЂОРЂУ“ ВОЈВОДИНА И ТСЦ: Традиција на страни гостију
У кругу ретких екипа у Србији, које у сусретима са Војводином имају позитиван резултат, јесте и ТСЦ, Вошин супарник, у недељу, у трећем колу суперлигашког плеј-офа.
У 14 првенствених сусрета однос у победама је 6:4 за Бачкотополчане. Болнији за Новосађане јесте податак да су као домаћини победили само једанпут, 3:2 у претходној сезони. Међутим, куриозитета је вредан податак да су оба актера новог покрајинског дербијна на „Карађорђу“ знатно боље резултате постизали у улогама госта, него када су били домаћини. И претходне две утакмице, у основном делу првества, Војводина и ТСЦ су добили на гостовањима, обе по 3:1.
Овог пролећа предстоје им још два међусобна меча: овај у недељу, у трећем колу доигравања и 7. маја у полуфиналу Купа. Док смо са Вошиним стратегом Мирославом Тањгом, у шетњи стазом у ФЦ „Вујадин Бошков“ коментарисали систем такмичења и понављање праксе да тим у кратком времненском интервалу игра две утакмице са истим противником, наишао је Вошин бонус Драган Кокановић и кратко прокоментарисао: „Шефе, немојте да бринете. Побеђујемо обе“. Тањга му није остао дужан: „ Не сумњам, само да ти почнеш да дајеш голове.“
-Знамо колико је ТСЦ добра екипа и да нас чека захтевна утакмица – рекао је Кокановић. –Ми смо се резултатски подигли, игра је на жељеном нивоу, мада увек може боље. Поштујемо ривала, који је тренутно оптерећен негативним низом резултата, али знамо које су наше предности у сусрету који нам предстоји. Фокусирани смо на вредности којима смо вратили тим у врх табеле и у завршницу Купа. Имамо систем, имамо игру, морамо да одиграмо добро и организовано. Доста смо се потрошили на гостовању у Новом Пазару, али нам је баш то гостовање и та врло важна победа додатни мотив да истрајемо, ма колико да је тешкојер у плеј-офу нема лаког противника. Важно је да будемо сконцетрисани свих 90 минута и да реализујемо шансе које створимо. Позивам навијаче да дођу у што већем броју да нас подрже, да остваримо позитиван резултат и да петом узастопном победом потврдимо вредност достојну европских најава.
Тим који побеђује не би требало мењати, неписано је спортско правило. Ценио га је и Тањга са својим сарадницима у стручном штабу. Упркос картонијади у Новом Пазару, нема играча који би због жутице паузирали. Напротив, сви на које рачуна за састав су му на располагању. Вечерашња утакмица на „Карађорђу“ почиње у 20 часова. Пренос је на каналу РТВ 1.
Л. Бакмаз