НА ДОЈАВУ ИЗ УЕФА: ФСС покренуо поступак због сумњи у меч Прве лиге (ВИДЕО)

Дисциплинска и етичка комисија Фудбалског савеза покренула је поступак против Текстилца, због сумњи у нарушавање интегритета утакмице 29. кола Прве лиге, против Младости ГАТ (1:2).
1

После истраге и обимног предмета, официр за интегритет ФСС, Богдан Ђурђевић, доставио је пријаву дисциплинском органу.

Комсија, на чијем челу се налази Иван Николић, брзо је реаговала и по достављеном предмету, покренула поступак.

Клубу из Оџака остаје мали простор за реакцију.

Прва дојава из УЕФА подразумева јасно кажњавање на основу праћења кладионичарског тржишта. У актуелној сезони, ово је први поступак против Текстилца и прволигашу из Оџака следи казна, предвиђена Дисциплинским правилником ФСС.

Утакмца, одиграна у Оџацима 8. априла, решена је у другом полувремену.

Головима Драгана Кокановића у 48. и Миљана Вукадиновића у 56. минуту, Младост ГАТ је утабала пут до победе. Оџачани су смањили минус у 68. минуту, стрелац за 1:2 био је Иван Давидовић. Испоставило се, био је то и коначан резултат утакмице, која ће крајем априла добити и треће полувреме и то пред дисциплинским органом српске куће фудбала.

ФСС је у фебруару казнио новобеоградски Раднички, одузимањем шест бодова, због нарушавања регуларности на мечу са Тестилцем, децембра прошле године.

Утакмица је завршена победом домаћина од 5:0.