105.2585

Шегрт упропастио утакмицу непостојећим пеналом

08.03.2018. 08:06 08:27
Извор: Ј. Грлић/Дуел Душана Јованчића са одбраном Црвене звезде

Нажалост, извештај са дербија који је донео веома добар фудбал морамо да почнемо арбитром Јованом Шегртом из Београда. Судија је, наиме, посебно у другом делу сусрета упропастио дерби, показавши потпуно непринципијелност при пресуђивању прекршаја, а то се нарочито односи на додељивање жутих картона.

И као да му то није било довољно, у 84. минуту, после једног, чинило се безазленог дуела између Месаровића и Радоњића, као да је једва дочекао да покаже на белу тачку у корист гостију. Сигуран реализатор најстроже поклон - казне био је Бен, који је на тај начин поставио коначан резултат 1:2.

Иако су домаћини учинили све да терен буде у што могућем бољем стању, травњак на “Карађорђу” је био местимично покривен водом и блатом, посебно пред оба гола. У екипи Војводини на позицији левог бека заиграо је млади Милан Лазаревић, јер је тренер Столица проценио да му највећа опасност од гостију прети са бочних позиција. Међутим, баш као и на утакмици прошлог кола у Крушевцу, Новосађани су потпуно деконцентрисано ушли у дуел, па је већ после минут и 25 секунди на семафору стајао резултат 0:1. Корнер с десне стране извео је Срнић, са ивице шенаестерца веома јако шутирао је Јовичић, а Роцков је то лопту само кратко одбио. На правом месту нашао се капитен Звезде Мичел Доналд и погодио мрежу домаћина за вођство свог тима.

Тек у 11. минуту бележимо први напад Војводине, а онда се играло највише на средини терена. Војводина је настојала да успостави теренску иницијативу, Звезда је, пак, била задовољна брзим вођством и тек у 28. минуту бележимо сјајан ударац Лазара Арсића са преко 20 метара, који је уочио да се голман Борјан налази на пет-шест метара од гол линије. Међутим, овај покушај завршио је преко пречке гола. Већ у следећем нападу шутирао је Лакићевић, али је чувар мреже тима из Београда био на месту. Коначно, у 42. минуту ударац је извео Стефан Михајловић, а његов покушај завршио је тик поред стативе гола  Борјана, довољан само за уздах навијача Војводине.

Ватромет за рођендан

У 20. минуту дербија навијачи Војводине приредили су сјајан ватромет, у знак обележавања 104. рођендана новосадског суперлигаша, који је био 6. марта.Ватромет је потрајао минут-два, а онда  се пажња око 9.000 гледалаца поново усмерила на збивања на терену.

И у другом полувремену поново је уследила најпре бакљада навијача Воше и још једна тура ватромета, а на то су одговорили и симпатизери Црвене звезде својом бакљадом, која је у једном тренутку чак онемогућила нормално праћење утакмице због густог дима.

У наставку је Црвена звезда кренула за нијансу ангажованије. У првих десетак минута гости су били сугестивнији, али ни домаћин није одустајао од битке. У 58. минуту у обећавајућем нападу био је Радоњић, али је његов ударац изблокиран, да би два минута касније Вукасовић испробао шут с велике даљине, који је Борјан лако укротио.

У 65. минуту поново је Радоњић био у доброј позицији, шутирао, али је Роцков ту лопту избио у корнер. После ударца са угла, штопер Звезде Вујадин Савић главом је упутио лопту ка голу Војводине, која је отишла поред стативе. Већ тада видело се да је арбитар Шегрт изузетно строг према фубалерима Војводине, које је често враћао приликом извођења слободних удараца, а за сваки макар и најбезазленији старт показивао им жуте картоне. У 71. минуту Војводина је имала сјајну прилику да изједначи: Арсић је пронашао Путинчанина, уследио је пас према средини гола где се нашао Михајловић који је лоше захватио лопту и практично је додао голману Борјану.

Само два минута касније уследила је ерупција одушевљења навијача Војводине. После сјајног контранапада, након што је Јованчић центрирао ка Михајловићу, на правом месту нашао се Винсент Езе и послао лопту у мрежу за изједначење на 1:1. Развила се велика битка, у којој је Војводина имала више од игре и притискала ривале. Нажалост, по домаћина уследио је већ описани 84. минут када је судија показао на белу тачку и када је постављен коначни резултат. Публика на Карађорђу, барем онај њен део који је наклоњен новосадској црвеној и белој боји била је огорчена дељењем (не)правде, али све то није вредело пошто су бодови отишли пут Београда.

А. Предојевић

Војводина - Црвена звезда 1:2 (0:1)

НОВИ САД: Стадион „Карађорђе”, гледалаца 9.000, судија:Шегрт (Београд), стрелци: Езе у 73. за Војводину, Доналд у 2. и Бен у 84. (из пенала) за Црвену звезду. Жути картони: Лазаревић, Арсић, Суботић, Михајловић, Јованчић, Месаровић (Војводина), Јовичић (Црвена звезда).

ВОЈВОДИНА: Роцков 7, Лакићевић 7, Вукасовић 7, Радовановић 7, Лазаревић 6,5, Путинчанин 7, Езе 7,5, Јованчић 7,5, Арсић 7, Суботић 6,5 (Месаровић), Михајловић 7 (Зличић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 7, Стојковић 7, Ле Талек 7, Савић 7, Родић 6,5, Доналд 7,5, Крстичић 7, Срнић 6,5 (Ayić), Јовичић 7,5, Радоњић 7 (Рачић), Пешић 6,5 (Бен 7).

Милојевић: Обе екипе заслужују честитке

На конференције за медије после утакмице није дошао нико из стручног штаба Војводине. Објашњење оваквог потеза, с обзиром на све виђено током 90 минута утакмице, није било потребно. У прес центру појавио се само тренер Црвене звезде Владан Милојевић, који је истакао да обе екипе заслужују честитке.

- Дошли смо у Нови Сад да одиграмо дерби против Војводине, јер знамо да су мечеви између Звезде и Војводине увек таквог карактера. Честитам својим играчима на победи, као и фудбалерима Војводине који су данас одиграли можда и најбољу утакмицу у овој сезони. Новосађани имају квалитетан тим што се и на дербију видело - рекао је Милојевић.