104.8191

Раставац: Недостајао нам је гол; Милојевић: Контролисали смо меч

20.10.2022. 21:33 21:39
Извор: Dnevnik (Filip Bakić)

НОВИ САД: Тренер фудбалера Црвене звезде Милош Милојевић изјавио је да је задовољан победом против Војводине у заосталом мечу петог кола Суперлиге Србије.

Црвена звезда је вечерас савладала Војводину 2:0. Ово је била десета узастопна победа шампиона Србије против Војводине у Новом Саду.

Мислим да смо контролисали утакмицу од првог до последњег минута, а када дођу голови то изгледа лакше, али не мора стално да буде лако. Играли смо на гостовању против добре екипе која јесте у паду форме, али има четири квалитетна офанзивца. Момци су добро контролисали утакмицу, стварали смо шансе и у првом полувремену, а Османа Букарија и Александра Пешића је практично милиметар делио од тога да постигну гол већ тад. Можда нисмо најбоље ушли у игру у другом полувремену, тих уводних пет минута, али после тога - тотална контрола. Постигли смо два гола и имали још неколико изгледних позиција, тако да је победа дефинитивно заслужена. Честитам играчима на добром залагању и односу и хвала публици на сјајној подршци, рекао је Милојевић, пренео је званични сајт Црвене звезде.

Милојевић је похвалио навијаче Црвене звезде, који су у Новом Саду били 12. играч "црвено-белих".

Велики ветар у леђа су нам навијачи и надам се да ће у оволиком броју доћи у Ниш. Јесте да је даље, али Ниш је град навијача Црвене звезде и надам се да ће са свих страна доћи да нам пруже подрааку у недељу. Значи нам то, због тога играмо, јер желимо да се радујемо са нашим навијачима, те да им приређујемо спектакле, који их чине задовољнима, истакао је Милојевић.

Црвена звезда је прва на табели са 38 бодова. "Црвено-бели" ће у наредном колу у недељу гостовати Радничком у Нишу.

Тренер фудбалера Војводине Милан Раставац изјавио је да је његовом тиму вечерас недостајао гол да наруши ритам Црвене звезде.

Недостајао нам је гол да нарушимо ритам Звезде. Негде смо стварали шансе, код 0:0 смо имали најбољу прилику. После је Звезда дала гол и контролисала утакмицу. Бурне реакције поред аут линије нису биле везане за игру, већ за оно друго, рекао је Раставац после меча за ТВ Арена спорт.

Војводина је тренутно шеста на табели са 23 бода. Новосађани ће у 16. колу Суперлиге Србије у понедељак гостовати Напретку у Крушевцу.

Раставац пред утакмицу с Новим Пазаром: Време ради за Новосађане

13.10.2022. 08:51 08:55