Преминуо легендарни фудбалер Партизана Момчило Вукотић
БЕОГРАД: Легендарни фудбалер Партизана Момчило Вукотић преминуо је данас у 72. години, саопштено је из клуба.
Чувени Моца, одиграо је 791 утакмицу у црно-белом дресу, уз 339 голова, оставио је дубок траг у Партизану и према многим мишљењима најбољи је фудбалер црно-белих у историји.
Са Партизаном је освојио три шампионске титуле (1976, 1978, 1983).
Једну сезону провео је у француском Бордоу.
За репрезентацију Југославије одиграо је 14 утакмица и постигао четири гола.
У Партизану је радио и као тренер и директор омладинске школе, а последњих година радио је у Фудбалском савезу Србије као скаут.
Партизан: Вукотић највећи фудбалер у црно-белом дресу
БЕОГРАД: Знали смо да је болестан. Били смо уз њега све ове године док се борио са проклетом болешћу, бодрили га и храбрили да издржи и победи. Веровали смо да ће победити, надали се да ћемо поново од њега слушати анегдоте са 791 званично одигране утакмице за наш клуб, али карцином грла је био јачи, наводи се на сајту Партизана у опроштојном тексту од легендарног Момчила Вукотића.
Вучић: Моца оставио неизбрисив траг у нашем спорту
Председник Србије Александар Вучић изразио је саучешће поводом смрти легендарног фудбалера Партизана Момчила Моце Вукотића.
С великом тугом сам примио вест о смрти Момчила Моце Вукотића, легенде нашег фудбала, сјајног играча и тренера, који је на свој јединствени начин оставио неизбрисив траг у нашем спорту. Најдубл?е саучешће породици, пријател?има и поштоваоцима, објавио је Вучић на Твитер налогу predsednik.rs.
Чувени Моца преминуо је данас у 72. години.
"Подмукло га је изједао годинама и на крају, овог 3, децембра 2021. године заувек нам однео нашег Моцу. И то баш на дан кад се родио још један велики фудбалер Партизана Стјепан Бобек. У књигама ће остати записан као Момчило Вукотић, најпре као дечак који је са две године учлањен у фудбалски клуб Партизан, затим као неко ко је са 12 почео да тренира фудбал у црно-белој опреми, односно као младић који је са 18 дебитовао за први тим нашег клуба. Ту пише и да је до скоро био рекордер по броју наступа за Партизан, пре него што га је престигао Саша Илић, а забележено је и да има освојене три шампионске титуле уз 339 постигнутих голова", истичу из Партизана.
Е, тај Момчило Вукотић за све нас у Хумској увек је био и увек ће остати кратко и јасно – Моца. Велики човек и највећи фудбалер који је обукао пругасти црно-бели дрес. Неко ко је љубав према Партизану доказивао играма на терену и господским држањем ван њега, а ко је у тешким тренуцима за клуб који воли одлучио да се врати и на тај начин још једном заслужи поштовање.
"Седео је и на клупи нашег Партизана, био директор Омладинске школе и џентлмен који је увек и на сваком месту чувао част и достојанство, најпре себе и своје породице, а онда и клуба који је тако искрено волео. Мајстор који је од фудбала правио уметност и од фудбалских мечева спортске празнике о којима се дуго причало. Моцо, збогом, хвала ти за све и нека ти је вечна слава", наводи се на крају текста.