Потиска лига: Апро два пута у мету

24.10.2018. 12:04 12:07
Извор: Детаљ с утакмице Потисја и Славије, фото: Дневник (М. Митровић)

​​​​​​​Потисје – Славија  3:0 (2:0)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, глдалаца 60. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Барјактаровић у 17. и Апро у 39. и 67.минуту. Жути картон: Мухи (Потисје).

ПОТИСЈЕ: Бохата, Домонкош, Барјактаровић, Бехаровић (О. Нађ), Киш, Балго, Угри (Чехак), Конц, Папданчо, Апро, Мухи.

СЛАВИЈА: Арсенов, Ремете, Мијатов, Димовић (Кијац), Огњеновић (Косо), К. Елезовић, Малуцков, Славковић (Ерић), И. Хусак, М. Елезовић, Ј. Хусак.

Кањижани су приказали бољу игру од гостију из Банатског Аранђелова, који су се солидно супротставили. У 7. минуту у два наврата Предраг Огњеновић је био у прилици да затресе мрежу домаћина, али је Чаба Бохата остао несавладан.

За вођство Потисја побринуо се Немања Барјактаровић, на центаршут Левенте Апроа из корнера, лопту је прихватио на првој стативи и главом спустио у доњи угао. Предност је удвостручио Апро прецизним шутом са 16 метара. Четири минута касније прилика се указала Енису Бехаровићу, али је голман гостију Јован Арсенов сигурно интервенисао. У 67.минуту Апро се још једним поготком побринуо да победа Потисја буде убедљивија.

М. Митровић

ШампионЧока 1:1 (0:0)

ОРОМ: Игралиште Шампииона, гледалаца 40. Судија: Д. Мадарас (Мол). Стрелци: Писарић у 86. (из једанаестерца) за Шампион, а Васин у 70. минуту за Чоку. Жути картони: Милуновић (Шампион) и Терзин (Чока).

ШАМПИОН: Тертеи, Саша Стојичић (Буза), Крајновић, Кермеци, Милуновић, Слободан Стојичић, Писарић, Малагурски, Вираг, Ласло, Биро (Чанади).

ЧОКА: Милитаров, Крсмановић, Шустран, Мелик, Страјин,Терзин, Попов, Мићин, Васин, Булајић, Ћинкул.

После освојеног првог бода у Санаду у prеthodnom колу, Оромчани су освојили још један на домаћем терену, против Чокана, који су први дошли у вођство. У 70. минуту на центаршут капитена Чоке Недељка Терзина, први покушај главом Радислава Васина одбранио је голман домаћих Криштоф Тертеи, али је био немоћан када је он одбијену лопту са пет метара послао у мрежу.

Оромчани су изједначили у финишу утакмице. Јован Крсмановић је у казненом простору оборио Данијела Крсмановића, судија Мадарас је оправдано показао на белу тачку, а сигуран реализатор најстроже казне био је је Предраг Писарић.

М. Мр.

ГраничарХоргош 0:5 (0:3)

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 50. Судија: С. Зрим (Српски Крстур). Стрелци: Буза у 11, Добо у 21. и 43, Хокса у 64. и Макра у 75. минуту. Жути картони: Тривић (Граничар) и Бате (Хоргош)

ГРАНИЧАР: Тодоровић, Илић, Уверић, Јованов, Сарапа, Тривић, Бајић, Иванов, Божин, Поповић (Бегеши), Божанин.

ХОРГОШ: Бенде, Бате (Макра), Сабо, Радич, Бохата, Веселинов, Хокса, Фодор, Буза, Добо (Вадас), Alayić (Иванић).

Хоргошани су се захуктали у Ђали против некомплетне, слабије и неспремније екипе домаћина и напунили мрежу Дулета Тодоровића. Серију је отпочео у 11. минуту Атила Буза, а до одмора са два поготка наставио Рудолф Добо. Посебно је плод лепе акције Хоргошана у 43. минуту, који је након дуплог паса ефектно завршио Добо.

Разлика у квалитету је била очигледна на страни екипе гостију коју предводи тренер Дејан Веселинов, у којој су се истицали искусни Жолт Радич и Дарко Веселинов. Победу су у другом делу потврдили Жолт Хокса и Норберт Макра, а она је могла бити и убедљивија, јер Хоргошани нису релизовали бројне шансе.

М. Мр.

АЊИЖА: Потисје – Славија (Банатско Аранђелово) 3:0, СРПСКИ КРСТУР: Јединство – Бачка (Мол) 0:5, ТОРЊОШ: Торњош – Јединство (Мартонош) 3:0, ПОДЛОКАЊ: Хајдук – Тромеђа (Мајдан) 4:1, ОРОМ: Шампион – Чока 1:1, АДА: АФК – Јадран (Санад) 3:1, ЂАЛА: Граничар – Хоргош 0:5. Слободна је била Тиса (Падеј)

1. Бачка                 9      8      0      1      20:5  24

2. Торњош              9      7      2      0      32:13        23

3. Потисје              10     6      3      1      28:8  21

4. Чока                    9      6      1      3      20:13        20

5. Хоргош               10     5      1      3      21:9  19

6. Тиса                  9  6      0      3      29:15        18

7. АФК                  9      5      2      2      24:11        17

8. Једин (СК)      10     4      0      6      13:28        12