105.4414

Победе Антверпена и Копенхагена у првим мечевима плеј-офа Лиге шампиона

22.08.2023. 23:18 23:23
Извор: Tanjug/Andrew Milligan/PA via AP

Фудбалери Антверпена победили су вечерас на свом терену екипу АЕК-а резултатом 1:0 у првом мечу плеј-офа Лиге шампиона.

Једини гол на утакмици постигао је Винсент Јансен у 16. минуту. Домаћи тим је меч завршио са фудбалером мање, пошто је Жел Батал искључен у 51. минуту.

Копенхаген је у гостима савладао Раков 1:0. Гости су до тријумфа стигли аутоголом Богдана Раковитана у деветом минуту.

Ренџерс и ПСВ одиграли су у Глазгову без победника, 2:2. Код домаћих, у листу стрелаца уписали су се Абдала Сима у 45. и Раби Матондо у 78. Голове за ПСВ дали су Ибрахим Сангаре у 61. и Лук де Јонг у 80. минуту.

Реванш мечеви биће одиграни 30. августа. Преостала три прва дуела плеј-офа ЛШ на програму су сутра, а састаће се: Брага - Панатинаикос, Макаби Хаифа - Јанг Бојс и Молде - Галатасарај. Реванш мечеви биће одиграни 29. августа.