117.0208
107.8135

КУП СРБИЈЕ: Партизан победио Јединство за осмину финала Купа Србије

01.11.2023. 15:16 15:49

Фудбалери Партизана пласирали су се у осмину финала Купа Србије, пошто су данас као гости савладали Јединство са Уба резултатом 1:0.

Једиини гол постигао је Немања Николић у 54. минуту.

Партизан је у комбинованом тиму створио само једну шансу у првих 45 минута, али је Самед Баждар био непрецизан у 29. минуту.

После лошег првог полувремена, тренер Партизана Игор Дуљај је у 46. минуту на терен послао Матеуса Салдању и Гајаса Захида.

Управо је Захид био асистент Николићу у 54. минуту за победу "црно-белих".

Николић је шутем левом ногом погодио ближи угао гола Јединства и преварио голмана који је био на кривој нози.

Партизан је могао да дуплира предност у 64. минуту, али је Кристијан Белић погодио пречку из изгледне позиције.

Резултати мечева шеснаестине финала: Јединство (Уб) - Партизан 0:1, Вршац - Младост Лучани 3:1, Раднички Сремска Митровица - Радник 2:0, Графичар - Спартак 2:0, Инђија - Колубара 4:1, Динамо Панчево - Вождовац 0:5, БАСК - Раднички Крагујевац 2:4, Раднички Нови Београд - Чукарички 0:0 - пеналима 3:4, Слобода Ужице - Напредак 0:0 - пеналима 4:5. Од 15 сати играју ИМТ - Јавор, од 17 часова Мачва - Младост Нови Сад и Железничар Панчево - Нови Пазар, од 18 Металац - Раднички Ниш, а од 19 Нови Сад - Војводина. Раније одиграно: Смедерево – ТСЦ 1:1, пеналима: 5:4, Трајал – Црвена звезда 0:6.