light rain
13°C
26.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Кошаркаши Меге победили Звезду и изборили мајсторицу

12.06.2022. 14:01 14:01
Пише:
Фото: Илустрација, Дневник архива

БЕОГРАД: Кошаркаши Меге победили су данас на свом терену екипу Црвене звезде са 77:70 (12:22, 14:16, 28:15, 23:17), у другом мечу полуфинала плеј-офа Суперлиге Србије, и изједначили на 1:1 у серији.

Најефикаснији у победничком тиму био је Самсон Руженцев са 23 поена, док је Матеј Рудан убацио 18.

У пораженој екипи најбољи је био Лука Митровић са 16 поена, док је Огњен Добрић додао 15.

Црвена звезда је била бољи ривал у првом полувремену, а гости су у појединим тренуцима имали и 15 поена предности. Звезда је првих 20 минута решила у своју корист резултатом 38:26.

Домаћи кошаркаши су се у разиграли у трећој четвртини. Мега је у последњу четвртину ушла с вођством 54:53. Црвено-бели су почетком последње четвртине поново стигли до предности, али је Мега у финишу преокренула резултат и заслужено је успела да стигне до победе.

Финалиста Суперлиге Србије биће одлучен у мајсторици, која је на програму у уторак у дворани "Александар Николић".

Пласман у финале изборио је ФМП, пошто је Партизан одустао од такмичења. Финална серија игра се на три победе.

Пише:
Пошаљите коментар