23°C
20.09.2024.
117.062
104.8191

Кадети Војводине стартовали победом на 41. Меморијалном турниру „Стеван Нештицки“

10.06.2023. 11:27 11:29
Извор: Л.Бакмаз/Са свечаног отварања 41. меморијала „Стеван Нештицки“

Кадетска екипа Војводине (2007.годиште) победом против вршњака из бањалучког Борца са 4:2 начинили су први значајан корак ка одбрани титуле на 41. издању Меморијалног турнира „Стеван Нештицки“.

Голове за победнички тим постигли су Чејовић у осмом, Божићић у 23. Боровина у 50. и капитен Перановић у 57. минуту, док су стрелци за госте из Републике Српске били Мишић у 30. и Ћетковић у 36. минуту.

Уз податке из личне карте најдуговечнијег турнира у том узрасту под окриљем УЕФА следи и утисак о срдачном сусрету старих познаника, спортских радника из  Бугарске, Мађарске, Хрватске, Босне и Херцеговине и Србије, који су у Војводининој традицији препознали вредност достојну сопственог интересовања и учешћа полазника њихових школа на традиционалном Меморијалу.

Прогласивши турнир отвореним, председник ФК Војводина Драгољуб Збиљић пожелео је свима спортску срећу у такмичењу и пријатан боравак у граду домаћину Меморијала.

Квалитетном утакмицом на отварању такмичења у групи А кадети Војводине и Борца пожртвованом игром без калкулација, све у границама коректог односа према игри и према супарницима, задали су задатак преосталим учесницима да сопственим учинком допринесу утиску који су генерације играча пре њих стварали.

ВојводинаБорац (БЛ) 4:2 (2:1)

Војводина је играла у саставу: Пролић, Скорупан, Чејовић, Павловић, Јовић, Еремић, Станишић, Перановичћ, Зечевић, Божићић и Боровина.

Борац: Бојандић, Ћетковић, Благојевић, Мишић, Ђерман, Петровић, Сопранић, Ђудуровић, Пејић, Ћорић и Турсић.

У првој утакмици групе Б састају се Партизан и Осијек.