18°C
20.09.2024.
117.058
105.2585

„ГРАЂАНИ” НА КРОВУ СВЕТА Фудбалери Манчестер Ситија освојили Светско клупско првенство!

22.12.2023. 21:58 22:04
Извор: Tanjug (AP Photo/Manu Fernandez)

ЏЕДА: Фудбалери Манчестер Ситија су први пут у историји постали светски клупски прваци пошто су вечерас у финалу Светског првенства за клубове победили бразилски Флуминенсе резултатом 4:0.

Прваци Европе и Енглеске повели су већ у 40. секунди голом Аргентинца Хулијана Алвареза. Нино је у 27. минуту аутоголом дуплирао предност „грађана”.

На 3:0 повећао је Фил Фоден у 72. минуту после асистенције Алвареза. Аргентинац је епитет најбољег играча утакмице потврдио другим голом на мечу, у 88. минуту.

Ово је било последње Светско клупско првенство у овом формату, наредно ће се играти 2025. године у Сједињеним Амерички Државама, уз учешће 32 клуба, од којих ће чак 12 бити из Европе.

РАНГ ЛИСТА УЕФА Манчестер Сити први, a ево где се налазе Звезда и Партизан након катастрофалне европске сезоне

15.12.2023. 10:20 10:34