clear sky
3°C
04.02.2025.
Нови Сад
eur
117.0995
usd
113.722
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ФСС ПОЗДРАВИО ОДЛУКУ УЕФА ДА СРБИЈА И АЛБАНИЈА БУДУ ДОМАЋИНИ ЕП – Радујко: Биће то највећи фудбалски турнир у историји Србије

04.02.2025. 17:20 17:22
Пише:
Извор:
Tanjug/man/
спорт
Фото: Pixabay

На Европском првенству за играче до 21 године 2027. учествоваће 16 репрезентација.

Генерални секретар Фудбалског савеза Србије (ФСС) Бранко Радујко поводом одлуке Извршног одбора УЕФА да Србији и Албанији додели заједничку организацију Европског првенства за играче до 21 године (У21), које ће бити одржано 2027. године изјавио је да ће то бити највећи фудбалски турнир у историји Србије, догађај који ће показати свету шта је могуће када се људи фокусирају на заједнички циљ, инспирисани снагом фудбала. 

ФСС је саопштио да поздравља одлуку ИО УЕФА да Србији и Албанији додели заједничку организацију У21 ЕП 2027. године.

Континентални шампионат за играче до 21 године биће одржан у јуну 2027. године.

– На њему ће наступати 16 екипа које представљају најбоље младе играче из пласираних земаља, од којих многи већ наступају у врхунским европским лигама. Као једној од земаља домаћина, ово ће Србији бити и прилика да се њена најновија генерација играча до 21 године такмичи на великом међународном турниру, настављајући поносне успехе своје земље на претходним турнирима. То укључује освајање Европског првенства УЕФА 'испод 19' 2013. године и Светско првенство 'испод 20' 2015. године – наводи се на званичном сајту ФСС.

Радујко је оценио ову одлуку УЕФА као веома значајну, додајући да ће такмичење У21 ЕП 2027 бити више од фудбалског турнира.

– Ово ће бити највећи фудбалски турнир у историји Србије, догађај који ће показати свету шта је могуће када се људи фокусирају на заједнички циљ, инспирисани снагом фудбала. Као такав, представља одскочну даску за унапређење стадиона и других фудбалских објеката широм земље, уз подршку УЕФА. Биће створено трајно наслеђе које ће инспирисати следећу генерацију играча, волонтера и фудбалских навијача у обе земље. На крају, ми имамо своје амбиције и снажно верујемо у генерацију наших младих играча које ће на овом великом такмичењу предводити селектор Александар Коларов. Верујемо, такође, да ће ова организација бити увод и у добијање домаћинства финалног дуела једног европског клупског такмичења, меча који би се играо на новом Националном стадиону – рекао је Радујко, пренео је званични сајт ФСС.

На У21 ЕП 2027. ће учествовати 16 репрезентација.

– Две земље ће угостити по осам од 16 екипа учесница турнира, а екипе ће играти у својој додељеној земљи домаћина све до финала. Утакмица отварања У21 Европског првенства биће на стадиону Карађорђе, у Новом Саду. Остале утакмице које организује Србија ће се играти на стадиону Лагатор у Лозници, стадиону Дубочица у Лесковцу и стадиону Краљевица у Зајечару – наводи се на званичном сајту ФСС.

Извор:
Tanjug/man/
Пише:
Пошаљите коментар
У НОВОМ САДУ ОТВАРАЊЕ ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА У ФУДБАЛУ! Србија и Албанија домаћини Еура,  УЕФА донела одлуку!

У НОВОМ САДУ ОТВАРАЊЕ ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА У ФУДБАЛУ! Србија и Албанија домаћини Еура,  УЕФА донела одлуку!

04.02.2025. 14:24 14:31
РАДУЈКО НА САСТАНКУ СА СУДИЈАМА – ФСС послао јасну поруку: Савез стоји иза вас и не бојте се никога док год радите савесно и поштено
спорт

РАДУЈКО НА САСТАНКУ СА СУДИЈАМА – ФСС послао јасну поруку: Савез стоји иза вас и не бојте се никога док год радите савесно и поштено

26.01.2025. 15:57 16:00