105.2585

Арсеналу само бод против Вест Хема

16.04.2023. 17:24 17:25
Извор: Фонет/АП

ЛОНДОН: Фудбалери Арсенала су новим киксом, ремијем 2:2 на гостовању градском ривалу Вест Хему у 31. колу Премијер лиге, направили велики корак уназад у трци за шампионску титулу.

Као и прошле недеље против Ливерпула, Арсенал је и данас водио 2:0, али је испустио победу и два важна бода који могу да их коштају губитка титуле.

Головима Жесуса у 7. и Одегарда у 10. минуту Арсенал је у раној фази меча стигао до огромне предности. У 33. минуту домаћин се вратио у игру, пошто је Бенрахма сигурно извео најстрожу казну.

Управо је пенал преокренуо цео ток утакмице, али онај неискоришћени. У 52. минуту Антонио је играо руком, а главни судија је показао на белу тачку иако је деловало да је лопта напуцана у руку нападача Вест Хема.

Одговорност је преузео Сака, али је промашио цео гол. Само три минута казније уследила је казна, Боувен је матирао Рамздејла за 2:2, што је био коначан резултат меча.

Арсенал је и даље први, са 74 бода, али другопласирани Манчестер Сити, који има 70 бодова, има и меч мање, а уз то 26. априла чека "тобџије" на Етихаду.