107.9121

БОЛАН ПОРАЗ КОШАРКАША ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ Пантер сервирао "освету"

18.10.2024. 21:43 22:44
црвена звезда

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Барселоне са 98:94 у четвртом колу Евролиге.

У уводном кварталу играло се изједначено, мада су црвено-бели први запретили у пакленој атмосфери Београдске арене и покушали да на тај начин уз подршку са трибина утичу на лошије издање квалитетног ривала.

Помогло је то, Београђани су играли изврсно, али је Барселона једноставно била квалитетнија и тако прву деоницу завршила са предношћу. У другом кварталу, ипак, дошло је до промене и Барселона одједном више није била толико моћна.

Напротив, Никола Калинић повукао је Црвену звезду, а период сјајне игре закључио је Коди Милер-Мекинтајер тројком уз звук сирене за 47:44 за домаће.

Наставак сусрета унео је велику драму. Црвена звезда се одвојила на девет разлике, након чега се Варселона вратила. У завршници је Пантер имао шансу да докрајчи домаће при резулату 84:84, али није успео, па је продужетак био заказан.

У првих 40 минута Пантер није успео, али јесте у додатних пет, када је и пресудио ривалу после украдене лопте.

Управо је он био најефикаснији код победника са 26 поена, док је код ривала Дос Сантос постигао 23.

В. М. П.

Шок: Пас на паркету Арене

Несвакидашња ситуација на дуелу Црвене звезде и Барселона који се игра у Београдској арени.

Током прве четвртине када су кошаркаши Црвене звезде имали контра напад, одједном се куче појавило на паркету Арене.

Сви су остали у чуду, али је проблем брзо био решен, тако да утакмица није било ни прекидана.