clear sky
-1°C
19.02.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

УКР: Убијен један од 8 плаћеника из СРБ, сахрањен у Москви

03.02.2018. 17:46 17:48
Пише:
Фото: pixabay.com

КИЈЕВ: Званичник Службе безбедности Украјине (СБУ) Игор Гусков тврди да се у Донбасу у оквиру приватне руске војне јединице "Вагнер" међу плаћеницима борило осам држављана Србије и да је један од њих, који је учествовао и у рату у Сирији, убијен и сахрањен је у Москви.

Гусков је то изјавио јуче у емисији украјинске телевизије "Прјамиј" ("Директно").



"Осталих седам људи су такође познати Служби безбедности Украјине. СБУ је информисала колеге у Србији - на жалост још увек нисмо добили одговор. Али, поред ових седам плаћеника, информација је такође послата и вези са неколико стотина српских држављана који су учештвовали у непријатељствима у Донбасу у оквиру илегалних наоружаних група", казао је Гусков.



Украјински медији наводе и да је тамошњи министар спољних послова Павло Климкин у новембру прошле године позвао Србију да "поштује суверенитет и територијални интегритет Украјине тако што ће предузети акције како би зауставила овај феномен".

Пише:
Пошаљите коментар
Климкин и Александрович о "српским плаћеницима" у Донбасу

Климкин и Александрович о "српским плаћеницима" у Донбасу

08.11.2017. 12:32 12:35