Љубитељи спорта „тестирају” нову атлетску стазу на Ђачком игралишту
Реконструкција атлетске стазе, површине 5.699 квадратих метара са четири траке, на Ђачком игралишту у Новом Саду, које је са 39 милиона динара финансирала Покрајинска влада, завршени су крајем лета.
Она је обухватала постављање подлоге од тартана, чиме су створени знатно квалитетнији услови за бављење спортом, као и за реализацију наставног процеса и такмичења.
Љубитељи рекреације и спорта већ увелико користе нову атлетску стазу, за коју кажу да је одлична и да је било крајње време да се среди. За то време фудбалери ФК „Индекса” утакмице играју на игралишту ФК „Борца” на новосадском насељу Клиса и ФК „Пролетера” на Сланој бари, пошто је председник Покрајинске владе Игор Мировић најавио да ће се наставити са подршком унапређењу спортске инфраструктуре на Ђачком игралишту финансирањем реконструкције травњака на фудбалском терену.
Темељна реконструкција Ђачког игралишта била је 2009. године у оквиру рипреме за Европско јуниорско првенство у атлетици. Тада је у реконструкцију тог објекта уложено око158 милиона динара. Изграђена је нова атлетска стаза са четири траке, са спољном ивицом од 400, а унутрашњом од 367 метара, као и стаза за спринт, борилишта за скакачке (вис и даљ) и бацачке дисциплине (кугла, копље, диск и кладиво). Тада је рекоструисан и травањак фудбалског игралишта, преуређене су трибине.
Иначе реч је о једном од омиљених спортских комплекса Новосађана, која има занимљиву историју. Због повећања броја ученика, мала сала Велике православне новосадске гимназије у Новом Саду, односно данашње Гимназије „Јован Јовановић Змај”, више није могла да задовољи потребе наставе физичког васпитања, па је тадашња управа школе тражила начин да превазиђе тај проблем - осмислила је пројекат да се у тадашњем мочварном делу Новог Сада, Лиману, изгради игралиште за ученике те гимназије.
Када је завршена изградња, Ђачко игралиште је имало главно игралиште (где је данас терен за фудбал), кружно тркалиште (које се зими претварало у клизалиште), простор за скок увис и удаљ, игралиште за тенис и одбојку, те опоравилиште, док су трибине могле да приме 5.000 гледалаца. Свечано је отворено 31. маја 1936 године. Највећа и најважнија манифестација биле су Прве бановинске средњошколске игре са слетом и атлетским такмичењем
С. Ковач