Књига на поклон од Вулкана и Дневника
Издавачка кућа „Вулкан издаваштво”, у сарадњи с „Дневником”, у наредном периоду дариваће читаоце нашег листа с две књиге. Два читаоца, која се данас од 14 до 14.05 часова прва јаве на телефон 528-765, а до сада у овој акцији нису били добитници, биће даривани примерком књиге Сареј Вокер „(Не)згодна жена” у издању „Вулкан издаваштва”.
Добитници ће књиге преузимати у књижари „Вулкан”, Змај Јовина 24.
Одважан и забаван роман који изазива модну индустрију, неравноправност полова и опсесију бројањем калорија – и изврће их на њихово наличје.
Кити Плам је духовита, домишљата и другачија, она се не уклапа и увек штрчи. За њу, живот ће почети кад се коначно подвргне операцији и реши вишка килограма. Биће срећна и мршава, као све девојке с насловних страна часописа.
Ипак, из њене заблуде тргнуће је мистериозна девојка и одвући је право кроз зечју рупу, у андерграунд комуну жена решених да се успротиве друштву које диктира сурове стандарде женске лепоте. Кити ће морати да се суочи са својим несигурностима и да научи да живи на свој начин.
Ј. В.